Skip to content

10 najlepszych projektów geekowych, aby zdobyć wizytę w Memorial Day ER

9 de lipiec de 2021
Untitled 1

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie lata niż zbudowanie czegoś, co olśni sąsiadów symfonią huków, uderzeń, uderzeń i innych odgłosów, które można wezwać lepiej? Czytaj dalej, ponieważ podkreślamy 10 geekowych i niebezpiecznych projektów.

Podczas gdy projekty dla geeków we wszystkich paskach są zabawne, jest coś w projektach, które wymagają okularów ochronnych, odzieży ochronnej i potencjalnie schronu przeciwwybuchowego, co sprawia, że ​​​​słyniemy z młodości spędzonej z zestawami chemicznymi i chętnymi sąsiadami jako obiektami testowymi. Jeśli szukasz rozrywki dla maniaków życia na krawędzi na liście zajęć z okazji Dnia Pamięci, nie szukaj dalej.

Następujące projekty wahają się od „Nie zapomnij nosić okularów ochronnych!” do „Załóż hełm i zaktualizuj swój testament!” – uważaj się za odpowiednio uprzedzonego i nie rób niczego, czego nie zrobiłby Chuck Yeager.

Zbuduj niebieską latarkę laserową 1W

Co jest fajniejszego niż świecenie laserem na przedmiotach? Świecąc laserem na rzeczy i zapalając je w ogniu. Ten build nie jest dla początkujących, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeśli jednak poradzisz sobie z budową, mamy nadzieję, że będziesz mieć wystarczająco dużo zdrowego rozsądku, aby kupić laserowe gogle ochronne.

Uzupełnij wystrój swojego laboratorium drabiną Jakuba

Wiele rzeczy w tym podsumowaniu jest niebezpiecznych w tym sensie, że możesz przypadkowo podpalić się lub skierować laser w oko. Budowanie drabiny Jakubowej jest zupełnie innym rodzajem niebezpiecznego i głęboko w sferze „jeśli to spieprzysz, skrócisz serce i umrzesz”. To absolutnie niesamowity projekt, jeśli lubisz bawić się elektrycznością, ale zdecydowanie nie jest dla początkujących. Przeczytaj więcej o budując tutaj Drabinę Jakubową.

Zbuduj miażdżącą czaszkę Slip 'n Slide o epickich proporcjach

Po prostu nie robią Slip 'n Slides tak, jak kiedyś. Uzbrojony w kilka rolek ciężkich plandek malarskich, wąż, a dla żądnych przygód trochę mydła lub smaru, aby naprawdę zwiększyć prędkość, możesz odtworzyć śmiałe przygody z dzieciństwa Slip 'n Slide na znacznie większą skalę. . Jeśli prosty plastikowy arkusz i wąż nie wystarczą dla Twoich geekowych gustów, zapoznaj się z tym przewodnikiem samonawadniający poślizg i zjeżdżalnia.

Zamień się w ludzki fajerwerk za pomocą drutu ogniowego

Możesz skojarzyć Firewire z rodzajem połączenia portu/kabla znalezionego na komputerach Mac, ale jest to również termin używany dla płonącej kulki wełny stalowej przymocowanej do drutu. Dobrze przeczytałeś, że wełna stalowa (w odpowiednich warunkach) jest wysoce łatwopalna, a po kręceniu generuje niesamowity pokaz. Obejrzyj powyższy film, aby zobaczyć go w akcji, a następnie uderz ten link, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Stwórz wizualizator dźwięku w prawdziwym życiu

Chcesz bawić się ogniem, ale nie w sposób, który mógłby zasypać trawnik iskrami i podpalić włosy? Zbuduj tubę Rubena. Rurki Rubena to sprytny sposób na wykorzystanie ognia do wizualizacji fal dźwiękowych. To klasyczny eksperyment fizyczny, w którym łatwopalny gaz jest wpychany do tuby z wywierconymi dziesiątkami małych otworów. Gaz się zapala, a następnie do rurki pompowany jest dźwięk. Tutaj dzieje się niesamowitość.

Dźwięk pojawia się, gdy coś zmienia ciśnienie powietrza (na przykład grzmot jest tak niesamowicie głośny, ponieważ oświetlenie, które go powoduje szybko i mocno, zmienia ciśnienie na stosunkowo niewielkim obszarze). W przypadku rurki Rubena dzięki płomieniom możemy zobaczyć rzeczywiste zmiany ciśnienia wywołane falami dźwiękowymi. Nauka jest niesamowita.

Zbuduj własną tubę Rubena z ten samouczek.

Przetwarzaj swój sposób na DIY rzutki do trawnika

1625851452 274 10 najlepszych projektow geekowych aby zdobyc wizyte w Memorial Day

W 1988 r. Lawn Darts zostały zakazane przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich za to, że były czymś, co sprowadzało się do gigantycznej gry w rzucanie strzałkami z płetwami, reklamowanej jako zabawa na podwórku. Jeśli tęsknisz za momentem długiego weekendu, w którym nie będziesz się nudzić, po prostu musisz zwrócić się do tłumu majsterkowiczów. Znajdziesz kilka prostych rzutek opartych na butelce – widocznych na powyższym zdjęciu –tutaj lub, dla bardziej odważnych, którzy chcą zbudować lepszą lotkę, możesz uzyskaj bardziej zaawansowane plany tutaj.

Zbuduj szybki miotacz włóczni

Co mówisz? Rzutki na trawnik wydają się zabawne, ale zbyt oswojone dla twoich zainteresowań pociskami? Słusznie. Pomiń domowe rzutki na trawnik i wskocz prosto do wielkich lig ostrych obrażeń, które czekają, aby się wydarzyć, budując Atlatl, starożytne narzędzie do rzucania włócznią, które zwiększa siłę ludzkiego rzutu tak bardzo, że można rzucić włócznią / strzałką do stu mil na godzinę. Obejrzyj powyższy film, aby zobaczyć, jak to się robi lub uderzyć ten link do szczegółowych instrukcji detailed.

Zbuduj Jet Jar Jam Jar

Jam Jar Jets to wersja bezzaworowych dysz impulsowych dla majsterkowiczów. Jest to najprostsza konstrukcja strumienia i nie wymaga ruchu do przodu w celu podtrzymania spalania. Jeśli interesuje Cię jego surowa nauka, uderz w to Link do Wikipedii. Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem takiego, aby zdobyć prawa do przechwałek „Kiedyś zbudowałem silnik odrzutowy w moim garażu”, obejrzyj powyższy film, aby zobaczyć, jak, a następnie przeczytaj więcej pod tym linkiem.

Oblężenie sąsiedztwa za pomocą trebusza

https://www.youtube.com/watch?v=L1EAA7pkEJ4

Trebusze były średniowieczną bronią oblężniczą o niesamowitej mocy. Pełnowymiarowy trebusz jest w stanie z łatwością rzucić fortepian na setki stóp. Chociaż jest mało prawdopodobne, abyś zbudował pełnowymiarową replikę – jak widać na powyższym filmie NOVA – możesz łatwo zbudować mały działający model zdolny do takiego rodzaju zniszczenia, że ​​lepiej mieć duże podwórko do przechowywania. Sprawdzić te plany tutaj, aby zacząć. Jeśli chcesz zachować rzeczy na skalę, która przyzwyczajenie zniszcz samochód sąsiada, sprawdź ten model mini Altoid Tin Alt.

Broń swojego laboratorium przed zombie za pomocą pistoletu do golfa

Spudguny są bez liku. Pistolety do piłek golfowych są tam, gdzie kryje się prawdziwy potencjał obrony zombie — i obrażeń głowy. Gdzie można znaleźć plany przekształcenia pęczka PCV, sprężarki powietrza, pudełka piłek golfowych i puszki sprayu do ciała Axe w wyrzutnię pocisków miażdżących czaszki? Dobrze tutaj.

Przebij się przez tę listę projektów, a skończysz z epickimi opowieściami o chwale szalonego naukowca, którymi możesz podzielić się ze swoimi wnukami, lub przynajmniej talerzem w głowie, który możesz stukać, gdy surowo ostrzegasz o znaczeniu hełmów. Masz fajny (i wątpliwie bezpieczny) projekt do udostępnienia? Posłuchajmy o tym w komentarzach.

Czy ten post był pomocny?