Skip to content

14 porad i wskazówek dotyczących pilota Apple TV, które powinieneś wiedzieć

4 de sierpień de 2021
IMG 4270 copy 650x300

Pilot Apple TV to prosty gadżet, ale ma mocny cios, biorąc pod uwagę, że każdy przycisk może robić wiele rzeczy. Oto kilka wskazówek i wskazówek dotyczących pilota Apple TV, które powinieneś znać, aby przenieść swoją grę Apple TV na wyższy poziom.

Szybki przewodnik po Apple TV Remote

Zanim zagłębimy się w wszystkie fajne rzeczy, które możesz zrobić za pomocą pilota Apple TV, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest przyjrzenie się wszystkim przyciskom.

1628069050 166 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Teraz, gdy mamy to na uboczu, przejdźmy do wszystkich fajnych wskazówek i sztuczek!

Ręcznie aktywuj wygaszacz ekranu

1628069050 245 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Możesz poczekać kilka minut na włączenie wygaszacza ekranu Apple TV, ale możesz go aktywować ręcznie, klikając dwukrotnie przycisk Menu, gdy jesteś na ekranie głównym.

Przełączanie się między aplikacjami i wymuszanie ich zamykania

1628069050 569 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Apple TV ma przełącznik aplikacji podobny do tego, który ma iOS na iPhonie i iPadzie. Możesz go aktywować, klikając dwukrotnie przycisk Początek na pilocie Apple TV. Po aktywacji możesz przesuwać palcem między aplikacjami za pomocą gładzika.


Aby wymusić zamknięcie aplikacji, przejdź do niej, a następnie przesuń w górę.

Przeskocz do przodu lub do tyłu o 10 sekund

1628069050 392 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Klikając prawą i lewą krawędź gładzika, każde kliknięcie powoduje przeskakiwanie wideo do przodu lub do tyłu o 10 sekund.

Jeśli oprzesz kciuk na dowolnej krawędzi, na osi czasu filmu u dołu pojawi się mała 10-sekundowa ikona, co oznacza, że ​​masz odpowiednie miejsce do kliknięcia i przeskoczenia do przodu lub do tyłu.

Szybko przeszukuj wideo

1628069051 718 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Możesz także szybko przeglądać wideo, aby dostać się do określonego miejsca. Po prostu wstrzymaj wideo, a następnie przesuń palcem w dowolnym kierunku na gładziku, aby przewijać do przodu lub do tyłu.

Przesuń w dół, aby wyświetlić ukryte ustawienia

1628069051 643 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Podczas odtwarzania wideo możesz przesunąć palcem w dół po gładziku, aby wyświetlić ukryte ustawienia związane z tym filmem, takie jak więcej informacji o filmie, napisach i ustawieniach dźwięku.

Dokonaj szybkiego wprowadzania danych z klawiatury

1628069051 566 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Chociaż bardzo polecam korzystanie z funkcji głosu na tekst Siri podczas wprowadzania tekstu na Apple TV, nadal możesz wpisywać rzeczy ręcznie. Istnieje również kilka sztuczek, które to ułatwiają.


Jeśli klikniesz przycisk Odtwórz/Wstrzymaj podczas wprowadzania z klawiatury, szybko przełącza się między wielkimi i małymi literami. Jeśli klikniesz i przytrzymasz gładzik, wyświetli się alternatywne znaki, a także szybki dostęp do klawisza Backspace.

Natychmiast przełącz Apple TV w tryb uśpienia

1628069051 518 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Zawsze możesz przejść do ustawień i w ten sposób przełączyć Apple TV w tryb uśpienia. Ale jeszcze łatwiej jest po prostu kliknąć i przytrzymać przycisk Home, aż pojawi się „Sleep Now?” pojawi się potwierdzenie. Po prostu naciśnij „OK”, aby wysłać Apple TV do snu.

Natychmiast zrestartuj Apple TV

1628069051 607 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Podobnie jak w przypadku poprzedniej sztuczki, możesz przejść do ustawień, aby ponownie uruchomić Apple TV, ale jest prostszy i szybszy sposób. Przytrzymaj jednocześnie przyciski Home i Menu, aż kontrolka na Apple TV zacznie migać. To zmusza Apple TV do ponownego uruchomienia.

Zmień kolejność i usuń aplikacje na ekranie głównym

1628069051 959 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Podobnie jak w systemie iOS, Apple TV umożliwia przestawianie aplikacji według własnego uznania. Po prostu najedź na aplikację, którą chcesz przenieść, a następnie kliknij i przytrzymaj gładzik. Aplikacja zacznie się poruszać, a stamtąd możesz przesunąć palcem po gładziku, aby przenieść go tam, gdzie chcesz.

W tym trybie możesz także kliknąć przycisk Odtwórz / Wstrzymaj, aby wyświetlić więcej opcji dla wybranej aplikacji, takich jak usunięcie jej lub przeniesienie do określonego folderu.

Sprawdź poziom naładowania baterii pilota

1628069051 111 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Chociaż bateria pilota Apple TV działa dość długo, możesz w dowolnym momencie sprawdzić, ile jej pozostało. Przejdź do Ustawienia > Piloty i urządzenia. Obok „Remote” pojawi się ikona pokazująca poziom naładowania baterii. Jeśli chcesz określony procent, możesz kliknąć „Zdalnie” i zobaczyć rzeczywisty procent.

Dostosuj czułość gładzika

1628069051 535 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Gładzik może wydawać się bardzo wrażliwy, ale możesz to zmienić. Przejdź do Ustawienia> Piloty i urządzenia, a następnie wybierz opcję „Śledzenie powierzchni dotykowej”. Będziesz mógł wybrać opcję Szybki, Średni lub Wolny, przy czym Wolny jest najmniej wrażliwy.

Zmień działanie przycisku Home

1628069051 965 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Przycisk Home na pilocie Apple TV był ściśle rozumiany jako prawdziwy przycisk Home, tak jak na iPhonie lub iPadzie. Jednak po dodaniu aplikacji telewizyjnej użytkownicy mogli zmapować przycisk Home jako rzeczywisty przycisk Home lub jako skrót do aplikacji telewizyjnej.


Przejdź do Ustawienia> Piloty i urządzenia, a następnie wybierz opcję „Przycisk Home”, aby zmienić działanie przycisku Home.

Steruj telewizorem za pomocą pilota Apple TV Remote

1628069052 536 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Przyciski głośności na pilocie Apple TV nie robią nic po wyjęciu z pudełka. Mają kontrolować głośność telewizora, dzięki czemu nie musisz używać osobnego pilota, ale musisz to skonfigurować.

Przejdź do Ustawienia > Piloty i urządzenia > Regulacja głośności, a następnie użyj dostępnych tam opcji, aby ją skonfigurować. Mamy świetny przewodnik, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

Co więcej, jeśli Twój telewizor obsługuje HDMI-CEC, możesz włączać i wyłączać telewizor za każdym razem, gdy usypiasz Apple TV. I mamy kolejny świetny przewodnik po tym.

Owiń gumkę na spodzie pilota

1628069052 94 14 porad i wskazowek dotyczacych pilota Apple TV ktore powinienes

Ta ostatnia wskazówka jest trochę niejasna, ale może mieć ogromne znaczenie. Pilot Apple TV ma sześć identycznie ukształtowanych przycisków w samym środku, co utrudnia określenie, w którą stronę jest zorientowany bez patrzenia na niego (najwyraźniej było to zirytowanie wielu właścicieli Apple TV).


Jeśli owiniesz małą gumkę wokół dolnej części pilota (lub nałożysz naklejkę lub cokolwiek), możesz natychmiast ustawić jego orientację, gdy ją podniesiesz. Gumowa opaska zapobiega również łatwemu przesuwaniu się pilota po stoliku kawowym.

Czy ten post był pomocny?