Skip to content

3 sposoby na otwarcie łącza w nowej karcie

11 de marzec de 2022
Person visiting the Google website using the Chrome web browser

Otwarte kilka kart jest cechą charakterystyczną przeglądania stron internetowych. Jeśli nie chcesz opuszczać bieżącej karty, możesz po prostu otworzyć linki w nowych kartach. Pokażemy Ci, jak to zrobić w dowolnej przeglądarce na komputerze.

Zwykle istnieją trzy sposoby otwierania łącza: W bieżącej karcie, w nowym oknie lub w nowej karcie. Karty są przydatne, ponieważ możesz pozostawić otwartą stronę i pozostać w tym samym oknie.

Notatka: W tym przewodniku będziemy mówić o przeglądarkach komputerowych, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge i Apple Safari. Przeglądarki komputerowe zazwyczaj mają wiele takich samych skrótów.

Metoda 1: Ctrl + kliknięcie

Ctrl + kliknięcie.

Pierwsza metoda wymaga klawiatury i myszy lub gładzika. Po prostu naciśnij i przytrzymaj klawisz Ctrl (Cmd na Macu), a następnie kliknij łącze w przeglądarce. Link otworzy się w nowej karcie w tle.

Metoda 2: Kółko przewijania myszy

Kliknij kółko przewijania.

Jeśli używasz myszy z kółkiem przewijania, masz jeden z najłatwiejszych sposobów otwierania łączy w nowych kartach. Po prostu umieść kursor na linku i kliknij kółko przewijania.Link otworzy się w nowej karcie w tle. Jakie to jest świetne?

Metoda 3: Menu prawego przycisku myszy

Wybierz „Otwórz link w nowej karcie”.

Ostatnia metoda jest prawdopodobnie znana większości ludzi. ale nie jest tak szybki jak inne metody. Gdy zobaczysz link, który chcesz otworzyć w nowej karcie, kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie możesz wybrać z menu opcję „Otwórz łącze w nowej karcie”.

To są trzy metody, o których powinieneś wiedzieć. Sztuczka z kółkiem przewijania szczególnie zmienia życie, jeśli o tym nie wiedziałeś. Karty to jedna z najlepszych funkcji przeglądarek internetowych, więc upewnij się, że w pełni je wykorzystujesz.

Czy ten post był pomocny?