Skip to content

4 alternatywy dla Dysku Google dla Linuksa

21 de lipiec de 2021
1626860263 image31 1024x469 1

Omówiliśmy korzystanie z Dysku Google w systemie Linux z oprogramowaniem innych firm, ale po co przeskakiwać przez te obręcze? Możesz zamiast tego skorzystać z usługi przechowywania w chmurze, która oficjalnie obsługuje system Linux – robi to kilku konkurentów Dysku Google.

Google może pomijać użytkowników Linuksa, ale inne usługi, takie jak Dropbox, Ubuntu One, SpiderOak i Wuala, nie ignorują użytkowników Linuksa. Oferują nawet więcej miejsca do przechowywania i inne przydatne funkcje, takie jak lokalne szyfrowanie plików.

Dropbox

Dropbox był pierwszą popularną usługą przechowywania w chmurze, a jej ekosystem klienta jest znacznie bardziej dojrzały niż Google Drive. Dropbox oferuje klientów na każdą platformę, w tym Linux. Pobierz i zainstaluj pakiet Dropbox dla swojej dystrybucji rozpocząć.

Dropbox oferuje tylko 2 GB miejsca za darmo, ale zarabiasz 16 GB, polecając znajomych do Dropbox (każde polecenie daje Ci kolejne 500 MB). Chociaż oferowana bezpłatna przestrzeń dyskowa jest mniejsza niż Dysk Google, możesz potencjalnie mieć znacznie więcej wolnego miejsca bez płacenia ani grosza.

Nie ma wiele więcej do powiedzenia na temat Dropbox – działa podobnie do Google Drive, oferując folder, który synchronizuje się między Twoimi komputerami. Oczywiste jest, że Dysk Google był pod wieloma względami inspirowany Dropbox. Dropbox ostatnio wzmocnił swoje zabezpieczenia, a teraz oferuje również dwuetapowe uwierzytelnianie w stylu Google.

1626860263 842 4 alternatywy dla Dysku Google dla Linuksa

Ubuntu Jeden

Jeśli używasz Ubuntu, Ubuntu One jest już zainstalowane. Podobnie jak Dysk Google, oferuje 5 GB bezpłatnego miejsca w chmurze – ale jest też program polecający w stylu Dropbox, który pozwala zarobić do 20 GB więcej. Możesz umieścić pliki w folderze Ubuntu One, aby je zsynchronizować lub zsynchronizować dowolny inny folder na swoim komputerze.


Ubuntu One nie jest usługą przechowywania w chmurze tylko dla Ubuntu. Oferty Ubuntu One klienty dla Windows, Mac, Android i iPhone. Można go również uruchomić na innych dystrybucjach Linuksa – klient jest oprogramowaniem typu open source i każdy może go skompilować dla innych dystrybucji.

Aby rozpocząć korzystanie z Ubuntu One, zakładając, że używasz Ubuntu, kliknij ikonę Ubuntu One w kształcie litery U na pasku dokowania lub uruchom Ubuntu One z pulpitu nawigacyjnego.

1626860263 481 4 alternatywy dla Dysku Google dla Linuksa

PająkDąb

Cechą wyróżniającą SpiderOak jest obsługa szyfrowania. W przeciwieństwie do Dysku Google, Dropbox i Ubuntu One, wszystkie pliki, które przesyłasz do SpiderOak, są szyfrowane na Twoim komputerze przed przesłaniem. SpiderOak reklamuje, że są one przechowywane w postaci zaszyfrowanej, gdzie nawet pracownicy SpiderOak nie mogą ich zobaczyć.

PająkDąb oferuje klienta Linux oprócz klientów Windows, Mac, Android i iOS. Konta obejmują 2 GB miejsca za darmo, ale możesz również zdobyć do 10 GB bezpłatnego miejsca w programie polecającym w stylu Dropbox. Jego interfejs jest nieco skomplikowany, ale szyfrowanie to potężna funkcja.

1626860263 511 4 alternatywy dla Dysku Google dla Linuksa

Wuala

Wuala, należąca do zewnętrznego producenta pamięci masowej LaCie, to kolejna usługa przechowywania w chmurze, która oferuje klienta Linux oprócz klientów na inne platformy. Podobnie jak SpiderOak, Wuala wyróżnia się tym, że oferuje lokalne szyfrowanie plików – są one przesyłane i przechowywane na serwerach Wuala w postaci zaszyfrowanej.


Wuala oferuje również 5 GB pamięci za darmo. Kolejne 3 GB są dostępne za pośrednictwem systemu poleceń.

1626860263 740 4 alternatywy dla Dysku Google dla Linuksa

Jeśli nadal chcesz korzystać z Dysku Google w systemie Linux, Zsynchronizowany to Twój najlepszy zakład – zwłaszcza, gdy jest jeszcze bezpłatny.

Czy ten post był pomocny?