Skip to content

4 miejsca, w których można znaleźć aktualne wyniki testów antywirusowych online

1 de sierpień de 2021
antivirus test header

Czy wiesz, jak skuteczne są Twoje programy antywirusowe? Różne organizacje regularnie porównują programy antywirusowe, rzucając na nie dużą ilością próbek złośliwego oprogramowania, sprawdzając, jak działają i klasyfikując je względem siebie.

Samodzielne testowanie 30 różnych programów antywirusowych na maszynach wirtualnych z dużą ilością próbek złośliwego oprogramowania byłoby bardzo czasochłonne, dlatego wyniki tych testów są tak przydatne.

Laboratoria Zachodniego Wybrzeża

West Coast Labs zapewnia Wyniki testów „w czasie rzeczywistym” dla popularnych darmowych produktów antywirusowych: Microsoft Security Essentials, Avira, Avast, AVG i narzędzia komputerowe. Te programy antywirusowe są testowane pod kątem strumienia nowo zebranych próbek złośliwego oprogramowania gromadzonych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Charakter wyników w czasie rzeczywistym jest wyjątkowy. Inne organizacje zbierają nowe wyniki testów co miesiąc — lub nawet rzadziej.

1627811033 42 4 miejsca w ktorych mozna znalezc aktualne wyniki testow antywirusowych

Biuletyn wirusów

Magazyn Virus Bulletin regularnie testuje produkty antywirusowe. Produkty wykrywające wszystkie próbki wirusów bez wyników fałszywie dodatnich otrzymują nagrodę VB100. Aby zobaczyć, jak działa program antywirusowy, możesz przejrzeć różne raporty, w tym wykres uśredniający wyniki z ostatnich czterech testów i podsumowanie ostatnich pięciu testów. Produkty na górze wykresu radzą sobie całkiem nieźle, podczas gdy prawdopodobnie lepiej będzie unikać produktów, które stale znajdują się na dole.

1627811033 769 4 miejsca w ktorych mozna znalezc aktualne wyniki testow antywirusowych

AV-Comparatives

AV-Comparatives regularnie przeprowadza różne testy, w tym testy ochrony w świecie rzeczywistym, testy wykrywania plików i testy usuwania złośliwego oprogramowania. Wyniki tych testów są opublikowane na swojej stronie internetowej. Aby szybko zobaczyć, jak działają różne programy antywirusowe, możesz wyświetlić wykres rzeczywistych wyników testów lub przeczytaj roczny raport podsumowujący. Ten raport jest publikowany w grudniu każdego roku i podsumowuje wyniki testów produktów zabezpieczających w ciągu poprzedniego roku.

1627811033 754 4 miejsca w ktorych mozna znalezc aktualne wyniki testow antywirusowych

Test AV

AV Test przeprowadza regularne testy programów antywirusowych, oceniając ich zdolność do ochrony komputera, skuteczność naprawy infekcji i użyteczność (w tym stopień spowolnienia komputera). ten Wyniki testu pokazują, jak dobrze program antywirusowy działał w różnych wersjach systemu Windows, chociaż nie są jeszcze dostępne wyniki testów systemu Windows 8.

1627811033 951 4 miejsca w ktorych mozna znalezc aktualne wyniki testow antywirusowych

Nie musisz koniecznie zmieniać produktów antywirusowych, jeśli Twój program nie znajduje się na samym szczycie list przebojów — te wyniki i tak zmieniają się z miesiąca na miesiąc — ale te wyniki testów mogą dać wyobrażenie o tym, jak dobrze działa Twój program antywirusowy . Jeśli używasz jednego z produktów, które stale znajdują się na dole wykresów, prawdopodobnie zechcesz zmienić. Chociaż te testy mogą nie być doskonałe, są najlepszą rzeczą, jaką mamy do oceny skuteczności programów antywirusowych.

Czy ten post był pomocny?