Skip to content

5 alternatywnych wyszukiwarek, które szanują Twoją prywatność

21 de lipiec de 2021
image159 1024x390 1

Google, Bing, Yahoo – wszystkie główne wyszukiwarki śledzą Twoją historię wyszukiwania i tworzą profile, wyświetlając różne wyniki na podstawie Twojej historii wyszukiwania. Wypróbuj jedną z tych alternatywnych wyszukiwarek, jeśli masz dość śledzenia.

Google szyfruje teraz Twój ruch wyszukiwania, gdy jesteś zalogowany, ale to tylko uniemożliwia stronom trzecim podglądanie Twojego ruchu wyszukiwania – nie uniemożliwia to Google śledzenia Cię.

KaczkaKaczkaGo

DuckDuckGo to popularna wyszukiwarka dla osób dbających o prywatność. Ponieważ jego strona prywatności mówi, DuckDuckGo nie rejestruje żadnych danych osobowych. DuckDuckGo nie używa plików cookie do identyfikacji użytkownika i usuwa agenty użytkownika i adresy IP ze swoich dzienników serwera. DuckDuckGo nie próbuje wygenerować zanonimizowanego identyfikatora w celu powiązania wyszukiwań — DuckDuckGo nie ma możliwości sprawdzenia, czy dwa wyszukiwania pochodziły z tego samego komputera.

Uwaga redaktora:jeśli chcesz wyszukiwarkę, która szanuje Twoją prywatność i jest również świetna, DuckDuckGo jest Twoim wyborem. Na tej stronie wymieniliśmy kilka innych opcji, ale to jest ta, której potrzebujesz. Jest też czysty i ma świetne wyniki wyszukiwania.

Jego strona główna jest prosta i przejrzysta – nawet bardziej niż Google.

1626886561 390 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc


Ponieważ DuckDuckGo nic o Tobie nie wie, nie może wyświetlać różnych wyników różnym użytkownikom. Otrzymasz takie same wyniki jak wszyscy inni.

1626886562 649 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

DuckDuckGo donttrack.us Strona wyjaśnia śledzenie wyszukiwarek i podejście DuckDuckGo w zabawny sposób.

1626886562 704 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Strona startowa

Jeśli wolisz wyniki wyszukiwania Google i po prostu chcesz więcej prywatności, wypróbuj stronę początkową Ixquick. Startpage przeszukuje Google dla Ciebie – kiedy przesyłasz wyszukiwanie, Startpage przesyła wyszukiwanie do Google i zwraca Ci wyniki. Wszystko, co widzi Google, to duża liczba wyszukiwań pochodzących z serwerów Startpage – nie mogą one powiązać z Tobą żadnych wyszukiwań ani śledzić Twoich wyszukiwań.

Startpage odrzuca wszystkie dane osobowe. Podobnie jak DuckDuckGo, Startpage nie używa plików cookie, natychmiast odrzuca adresy IP i nie prowadzi rejestru przeprowadzonych wyszukiwań.

1626886562 724 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Jeśli słyszałeś o Scroogle – skrobaku Google, który już nie istnieje – Startpage to podobna usługa.

Startpage zawiera również funkcję proxy — możesz otworzyć stronę w proxy Ixquick bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Jest to wolniejsze niż zwykłe przeglądanie, ale strony internetowe nie będą mogły zobaczyć Twojego adresu IP. Serwer proxy wyłącza również JavaScript, aby chronić Twoją prywatność.

1626886562 447 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Ixquick

Ixquick to główna wyszukiwarka firmy, która prowadzi Startpage. W przeciwieństwie do Startpage, Ixquick pobiera wyniki z różnych źródeł, a nie tylko z Google – może to być dobra lub zła rzecz, w zależności od tego, jak bardzo podobają Ci się wyniki wyszukiwania Google.


Ixquick i Startpage mają zasadniczo ten sam projekt. Ixquick zawiera te same funkcje prywatności, co Startpage, w tym łącza proxy Ixquick w wynikach wyszukiwania.1626886562 505 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Blekko

Blekko nie posuwa się tak daleko, jak DuckDuckGo i Ixquick, ale to wciąż duża poprawa w porównaniu z Google, Bing i Yahoo. Blekko rejestruje informacje umożliwiające identyfikację, ale usuwa je w ciągu 48 godzin. W przeciwieństwie do tego Google przechowuje te informacje przez 9 miesięcy – a następnie anonimizuje je bez faktycznego usuwania.

1626886562 629 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Możesz całkowicie wyłączyć zbieranie danych, włączając ustawienie SuperPrivacy. Blekko pozwala nawet całkowicie wyłączyć reklamy.

1626886562 724 5 alternatywnych wyszukiwarek ktore szanuja Twoja prywatnosc

Aby surfować anonimowo wszędzie — kosztem wolniejszego przeglądania — wypróbuj Pakiet przeglądarki Tor.

Czy ten post był pomocny?