Skip to content

5 najlepszych alternatyw dla WhatsApp

22 de lipiec de 2021
whatsapp alternatives installed on an android smartphone

WhatsApp stał się wszechobecny w komunikacji mobilnej, ale nie jest dla wszystkich. Jeśli cierpisz na zmęczenie WhatsApp lub nie lubisz problemów z prywatnością w tej aplikacji należącej do Facebooka, oto najlepsze alternatywy WhatsApp, na które powinieneś się przyjrzeć.

Sygnał

Logo prywatnego komunikatora Signal

Jeśli chodzi o alternatywy WhatsApp, Signal jest na czele. Jego popularność wynika w dużej mierze ze stanowiska firmy w sprawie prywatności użytkowników. Signal to aplikacja zaszyfrowana od końca do końca, podobnie jak WhatsApp. Usługa przesyłania wiadomości obiecuje, że wszystkie Twoje dane są szyfrowane i nie mogą być przeglądane przez Signal ani osoby trzecie. Jest to stosunkowo niewielka firma prowadzona przez organizację non-profit, która utrzymuje się z darowizn.

To, co wyróżnia Signal, to fakt, że aplikacja jest open source. Cały jego kod jest dostępny online i podlega publicznej kontroli. Oznacza to, że jeśli w Signal występuje jakikolwiek problem z prywatnością, eksperci ds. bezpieczeństwa mogą to sprawdzić. W rzeczywistości wewnętrzny system szyfrowania WhatsApp jest zbudowany przy użyciu kodu Signal.

Jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, Signal jest dość podobny do WhatsApp i nie będzie dużą przeszkodą w przejściu z WhatsApp na Signal. Oba mają podobny interfejs do wysyłania wiadomości, tworzenia grup, prowadzenia grupowych połączeń głosowych i wideo (do ośmiu uczestników), wysyłania naklejek i nie tylko.

Sygnał jest dostępny na iPhone, iPada, Android, Okna, Prochowiec, i Linux. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie, a do rejestracji wystarczy Twój numer telefonu.

Telegram

Logo telegramu

Telegram od dawna jest reklamowany jako najlepsza alternatywa dla WhatsApp ze względu na jego stosunek do prywatności i zestaw funkcji.


Usługa przesyłania wiadomości umożliwia tworzenie grup do 200 000 użytkowników i bezpłatne udostępnianie plików do 2 GB. Istnieją kanały publiczne i samozniszczające się wiadomości (w przeciwieństwie do znikających wiadomości WhatsApp).

Lista unikalnych funkcji Telegrama jest dość długa. Na przykład boty telegramowe. Ta funkcja pozwala zintegrować różne usługi i automatyzację bezpośrednio z Telegramem za pomocą chatbotów.

Aplikacja ma szyfrowane czaty typu end-to-end, ale domyślne czaty są również przechowywane na serwerach Telegrama. Jeśli chcesz prawdziwy, szyfrowany czat między urządzeniami, możesz skorzystać z funkcji trybu tajnego. Po włączeniu wiadomości są przechowywane tylko w telefonie. Jeśli jedna osoba usunie wiadomość, zostanie ona usunięta z obu urządzeń.

Telegram może być używany za darmo i jest dostępny na iPhone, iPada, Zegarek Apple, Android, Prochowiec, Okna,Linux, a sieć.

Niezgoda

Discord Logo

Discord początkowo był platformą czatu w grze, ale przekształcił się w coś znacznie więcej. Jest teraz reklamowany jako alternatywa dla Slacka i WhatsApp, w zależności od Twoich potrzeb.


Discord to aplikacja do przesyłania wiadomości oparta na serwerze, ale ma również funkcję prywatnych wiadomości, która jest bardzo podobna do WhatsApp. Z zakładki „Znajomi” możesz dodawać znajomych, używając ich nazwy użytkownika lub tagów gracza. Następnie możesz używać Discord do prywatnych wiadomości, czatów grupowych, połączeń grupowych, udostępniania multimediów i nie tylko. Możesz także utworzyć czat grupowy z maksymalnie 10 znajomymi. Jeśli potrzebujesz więcej, zawsze możesz uruchomić własny serwer Discord.

Discord jest darmowy, bogaty w funkcje i prywatny. W przeciwieństwie do Signal i Telegram, nie musisz udostępniać swojego numeru telefonu, a nawet swojego prawdziwego imienia i nazwiska, aby korzystać z Discord na iPhone, iPada, Android, Prochowiec, Okna, i Linux.

Baza kluczy

Logo bazy klawiszy

Jeśli chcesz podkręcić klucz bezpieczeństwa do 11, spójrz na Keybase. Keybase początkowo był katalogiem kluczy dla prywatnych i publicznych kluczy identyfikatorów, ale ma również komponent szyfrowanej wiadomości typu end-to-end.

Funkcji wiadomości można używać do prywatnych wiadomości, grup i zespołów. Keybase to aplikacja typu open source, która wykorzystuje kryptografię klucza publicznego do ochrony wiadomości. Wiadomości, multimedia i transfery plików są chronione w taki sposób, że nawet Keybase nie może odczytać Twoich wiadomości.

Ponieważ Keybase jest oparty na identyfikatorach klucza publicznego, możesz również korzystać z aplikacji anonimowo. Baza kluczy jest dostępna za darmo na iPhone, iPada, Android, Okna, Linux, i Prochowiec.

Trójka

Logo Threema

Threema traktuje bezpieczeństwo naprawdę poważnie i nie boi się za nie pobierać opłat. Przy zakupie aplikacji płacisz jednorazową opłatę (2,99 USD), a w zamian otrzymujesz kompleksowe szyfrowanie wszystkich danych przesyłanych przez usługę przesyłania wiadomości. Obejmuje to wiadomości, rozmowy wideo, pliki, a nawet aktualizacje statusu.


Firma umożliwia anonimowe czatowanie i nie ma potrzeby łączenia numeru telefonu ani adresu e-mail z kontem (są one opcjonalne). Usługa generuje losowy identyfikator Threema, gdy po raz pierwszy zaczynasz korzystać z aplikacji, z którego inni użytkownicy mogą się komunikować.

Threema nie zbiera żadnych danych użytkowników i nie wyświetla żadnych reklam. Jest to szwajcarska aplikacja z serwerami hostowanymi w Szwajcarii.

Aplikacja nie skąpi również funkcji. Otrzymujesz zwykłe wiadomości tekstowe, połączenia głosowe, połączenia wideo, udostępnianie plików, grupy, listy i dostęp do klienta internetowego na komputery stacjonarne. Threema jest dostępna dla iPhone, iPada, Android, i sieć.

Nie jesteś gotowy, aby wyskoczyć z WhatsApp? Oto jak możesz zabezpieczyć swoje konto i dane WhatsApp.

Czy ten post był pomocny?