Skip to content

6 najlepszych narzędzi do dostosowywania skrótów klawiaturowych Mac

31 de lipiec de 2021
mackey lede

macOS ma kilka przydatnych skrótów klawiaturowych zaraz po wyjęciu z pudełka, ale wiele aplikacji na rynku rozszerza to, co możesz zrobić, klikając kilka przycisków. Większość z nich opiera się na prostej formule wyzwalaczy i akcji, co pozwala łączyć ze sobą polecenia i automatyzować przepływ pracy.

Wszystkie narzędzia z tej listy robią nieco inne rzeczy, a większość z nich ma znacznie więcej funkcji niż tylko niestandardowe skróty klawiszowe. Najlepsze jest to, że wszystkie dobrze ze sobą współpracują, więc jeśli nie możesz czegoś zrobić jednym narzędziem, zawsze możesz użyć innego.

BetterTouchTool: zamień gesty gładzika w klawisze skrótu

1627716694 365 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Narzędzie BetterTouch umożliwia mapowanie gestów gładzika do działań systemowych, w tym niestandardowych skrótów klawiaturowych. Jego podstawowa funkcjonalność jest prosta: wybierz aplikację do skonfigurowania (lub „Globalnie” dla wszystkich aplikacji), dodaj gest, a następnie powiedz, co ma zrobić. BetterTouchTool zawiera setki różnych gestów, a nawet więcej, jeśli korzystasz z Force Touch, i dowolne działanie, które możesz wymyślić. Chcesz uruchomić skrypt powłoki, klikając czterema palcami? BetterTouchTool może to zrobić.

1627716694 326 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Posiada również powiązania dla klawiatur, myszy Magic Mouse i zwykłych myszy, pilota Siri, a nawet paska dotykowego, z których wszystkie można skonfigurować za pomocą niestandardowych przycisków i suwaków dołączonych do akcji Applescript.

Oprócz gestów i skrótów klawiaturowych BetterTouchTool ma wiele innych funkcji, takich jak:

  • Konfigurowanie silnika Haptic Feedback z niestandardowymi kliknięciami i wartościami
  • Pełna kontrola nad działaniem gładzika
  • Zmiana rozmiaru okna w stylu Windows
  • Wbudowany serwer WWW do wyzwalania działań przez internet
  • Pływające menu kontekstowe HTML
  • To własna aplikacja zdalna towarzysząca

I jeszcze sporo.


BetterTouchTool nie jest darmowy, ale w6,50 zł, to coś warte swojej ceny. Osobiście nie mogę bez niego korzystać z komputera Mac.

Alfred: Rozszerz wyszukiwanie Spotlight za pomocą skrótów klawiszowych

1627716694 355 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Darmowa wersja Alfred to zamiennik dla natywnego wyszukiwania Spotlight w systemie macOS. Alfred dodaje wiele nowych funkcji, takich jak przeszukiwanie Internetu z monitu, używanie kalkulatora bez konieczności uruchamiania aplikacji Kalkulator lub używanie szybkiego podglądu w Spotlight, naciskając klawisz Shift.

W wersji pro, zwanej „Powerpack”, Alfred zyskuje jeszcze więcej nowych funkcji, takich jak skróty klawiszowe, przepływy pracy i integracja terminali.

Keyboard Maestro: Dead Simple Custom Hotkeys

1627716694 82 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Maestro Keyboard to prosta aplikacja, która wykonuje swoje zadanie: automatyzuje system za pomocą makr i skrótów klawiszowych. Jest podobny do BetterTouchTool, ale bardziej usprawniony i z prostszymi wyzwalaczami i działaniami. Działa zgodnie z tym samym schematem wyzwalaczy i akcji oraz obsługuje uruchamianie przepływów pracy Applescript i Automator jako akcji.

Hammerspoon: Kontroluj swój system za pomocą Lua

1627716695 308 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Łyżka młotkowa jest prawdopodobnie najbliżej AutoHotKey dla macOS. Przeważnie jest to po prostu aplikacja paska menu, która uruchamia skrypty Lua i rozszerza działania systemowe na te skrypty poprzez jego API. Chociaż jest nieco bardziej zaawansowany niż niektóre inne aplikacje, które tutaj zamieszczamy, Hammerspoon oferuje potężny sposób komunikacji z systemem na rozsądnie niskim poziomie — może bezpośrednio przechwytywać zdarzenia USB, sterować urządzeniami lokalnymi, a nawet zautomatyzować mysz i klawiaturę .


Hammerspoon nie robi nic poza siedzeniem na pasku menu, dopóki nie napiszesz do niego skryptów. Możesz sprawdzić ich Przewodnik wprowadzającypo więcej informacji.

Automator i skróty: wbudowane rozwiązanie

1627716695 23 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Jeśli jesteśAutomatyzatorfanem, docenisz tę sztuczkę. Jeśli utworzysz nową usługę, możesz ją uruchomić za pomocą skrótu w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi. Dzięki temu możesz zrobić wszystko, co możesz z Automatorem za jednym kliknięciem przycisku, zamiast otwierać menu kontekstowe. Najlepsze jest to, że Automator jest darmowy i jest dostarczany w pakiecie z macOS, więc jest dla niego dużo wsparcia społeczności, a także wiele gotowych skryptów i przepływów pracy.

Automator współpracuje również bezproblemowo z prawie każdą inną aplikacją z tej listy, z których każda może uruchamiać przepływy pracy Automatora.

Przyjemne: używaj kontrolerów jako klawiatury

1627716695 690 6 najlepszych narzedzi do dostosowywania skrotow klawiaturowych Mac

Przyjemny różni się od innych aplikacji na tej liście. Ma tylko jedną funkcję: podłącz kontroler do klawiatury. Po prostu podłącz kontroler, naciśnij przycisk, który chcesz powiązać, a następnie naciśnij klawisz, z którym chcesz powiązać ten przycisk. Przydaje się w grach, które nie obsługują kontrolerów, lub w dowolnym momencie, gdy chcesz użyć kontrolera do poruszania myszą. Działa na rozsądnie niskim poziomie – obsługując indywidualne identyfikatory przycisków i osi – więc działa z prawie każdym kontrolerem.

Podłączyłem go do 15-letniego kontrolera GameCube i poradził sobie dobrze. Podobnie jak Automator, możesz go używać w połączeniu z innymi narzędziami z tej listy, aby robić bardziej zaawansowane rzeczy.

Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego narzędzia do mapowania kontrolerów, możesz to sprawdzićMapowanie joysticka orazKontrolerMate, choć obie są płatnymi aplikacjami.

Źródło obrazu: Shutterstock

Czy ten post był pomocny?