Skip to content

6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o HomePod

20 de lipiec de 2021
IMG 9951 copy

Inteligentny głośnik HomePod firmy Apple to wyjątkowe małe urządzenie, które brzmi niesamowicie ze względu na swój rozmiar, ale prawdopodobnie jest kilka rzeczy, o których nie wiesz, a których powinieneś.

Oczywiście prawdopodobnie już wiesz o niektórych dziwactwach HomePod, takich jak brak możliwości Bluetooth i że możesz używać Apple Music tylko wtedy, gdy chcesz sterować muzyką za pomocą głosu. Jest jednak kilka dziwnych „funkcji”, o których powinieneś wiedzieć, zanim pomyślisz o zakupie w Apple Store.

Przewód zasilający jest przymocowany nieco na stałe

1626762082 945 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz po otwarciu pudełka na HomePod, jest to, że przewód zasilający jest już podłączony do głośnika. Nawet przyzwoity holownik go nie odłącza.

Dzieje się tak, ponieważ przewód zasilający ma być na stałe przymocowany do głośnika HomePod, chociaż tylko trochę. Wielu odważnych użytkowników odkryło, że ciągnąc wystarczająco mocno Wola odłącz przewód zasilający i ujawniają zastrzeżone złącze, ale jasne jest, że tak naprawdę nie jest przeznaczone do rozłączenia dobrowolnie — Apple ostrzega, że ​​może to spowodować uszkodzenie wewnętrznych komponentów.

Nie ma przycisku wyciszania ani przełącznika

1626762082 35 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

W Amazon Echo znajduje się przycisk wyciszania na górze urządzenia, dzięki czemu możesz szybko wyciszyć mikrofon i zapobiec uruchomieniu Alexy. Google Home ma tę samą funkcję, chociaż jest to przycisk/przełącznik z tyłu urządzenia, co utrudnia dostęp.

HomePod nie ma jednak takiego przycisku ani przełącznika. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nadal możesz wyciszyć mikrofony, mówiąc „Hej Siri, przestań słuchać”, ale aby wyłączyć wyciszenie, musisz przejść do ustawień w aplikacji Home, aby ją ponownie włączyć.

Usługa pogwarancyjna wynosi 300 USD

1626762082 986 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

HomePod jest dostarczany z rocznym AppleCare i możesz dołączyć kolejny rok za 40 USD. Po tym jesteś na łasce płacenia pełnej ceny za każdą awarię, której ulegnie HomePod.

Będziesz jednak chciał usiąść do tego, ponieważ pogwarancyjny koszt serwisowania zepsutego HomePoda wynosi 280 USD z dołączoną opłatą za wysyłkę w wysokości 20 USD. Oznacza to, że zapłacisz około 85% kosztów nowego HomePod, po prostu napraw swój obecny.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli przewód zasilający wymaga naprawy (co jest prawdopodobnie najczęstszym scenariuszem), Apple zapłaci tylko 30 USD – nawet jeśli nie jest objęty gwarancją.

Nie da się rozebrać bez zerwania

1626762082 347 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

Podczas gdy Apple potajemnie szczyci się tym, że ich produkty są trudne do otwarcia i naprawy, nadal możesz z łatwością otwierać iPhone’y. Jednak HomePod to zupełnie inna historia.

Podczas ich porzucania iFixit nie był w stanie dostać się do HomePod bez rozcięcie go— jest supermocny klej, który łączy całość, z czym nie poradziłyby sobie nawet najlepsze narzędzia klasy konsumenckiej. Więc wychodzi piła do metalu.


Kiedy wysyłasz HomePod do naprawy do Apple, prawdopodobnie mają specjalną maszynę, która zmiękcza klej i pozwala otworzyć go bez uszkadzania plastiku. Niestety ta specjalna maszyna nie jest dostępna dla publiczności.

Może to uszkodzić Twoje drewniane meble

1626762083 698 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

Jeśli masz drewniany mebel wykończony jakimkolwiek olejem, warto zastanowić się dwa razy nad umieszczeniem na nim HomePod, ponieważ silikon na zły może reagować negatywnie z drewnianym wykończeniem.

Pamiętaj, że nie jest to koniecznie problem z HomePod, ale raczej problem z wykończeniem drewna – niektóre oleje wykończeniowe mogą być raczej wybredne w przypadku różnych rodzajów materiałów. A silikon jest jednym z tych materiałów.

Aby temu zapobiec, możesz użyć podstawki pod HomePod lub po prostu zamontować HomePod na ścianie, aby na początku trzymać go z dala od wszystkich powierzchni.

Nie możesz AirPlay do niego z komputera Mac

1626762083 508 6 rzeczy ktore powinienes wiedziec o HomePod

Mimo że HomePod nie jest wyposażony w obsługę Bluetooth, nadal możesz przesyłać muzykę z iPhone’a lub iPada do HomePod przez AirPlay, ale nie możesz tego zrobić z komputera Mac.

To trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że możesz nawet używać Apple TV i przesyłać dźwięk do HomePod, ale komputery Mac nie są obsługiwane. Możliwe, że funkcjonalność pojawi się w przyszłości wraz z wydaniem AirPlay 2, ale teraz możesz używać tylko urządzeń mobilnych z systemem iOS i Apple TV do AirPlay na swoim HomePod.

Obraz z naprawię to

Czy ten post był pomocny?