Skip to content

64-bitowy system operacyjny Raspberry Pi jest już dostępny, pobierz go teraz

3 de luty de 2022
raspberry pi 64 os

Minęło trochę czasu, odkąd Raspberry Pi przeszło na 64-bitowe procesory, ale Raspberry Pi OS pozostał wersją 32-bitową. Chociaż 64-bitowy system operacyjny jest od jakiegoś czasu w wersji beta, w końcu jest dostępny do pobrania dla wszystkich.

„W ciągu ostatniego roku testowaliśmy wersję beta Raspberry Pi OS w chwalebnej wersji 64-bitowej. Teraz nadszedł czas, aby otworzyć go dla szerszej publiczności” — powiedział Gordon Hollingworth z Raspberry Pi.

Jeśli chodzi o to, dlaczego wydanie wersji 64-bitowej dla mas zajęło Raspberry Pi tak długo, firma powiedziała, że ​​chce skupić się na kompatybilności między urządzeniami, więc utknęła przy wersji 32-bitowej. „Kontynuowaliśmy tworzenie naszych wydań Raspberry Pi OS na 32-bitowej platformie Raspbian, dążąc do maksymalizacji kompatybilności między urządzeniami i uniknięcia zamieszania wśród klientów”, czytamy w blogu Raspberry Pi.

Aby skorzystać z 64-bitowego systemu operacyjnego, musisz mieć aPi 3, Pi 4 lub Pi Zero 2 W, ponieważ są to te, które mają odpowiednie procesory.

Jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję Raspberry Pi OS na swoim urządzeniu, możesz przejść do strony pobierania i złapać ją już teraz. Proces instalacji jest taki sam, jak w przypadku każdego innego systemu operacyjnego Pi, więc łatwo będzie go uruchomić.

Czy ten post był pomocny?