Skip to content

8 dobrych płatnych gier mobilnych bez nieznośnych zakupów w aplikacji

6 de lipiec de 2021
Screen Shot 2018 08 20 at 2.27.23 PM

Rzadko zdarza się, aby gra mobilna nie zawierała żadnych zakupów w aplikacji, ale nadal istnieją. Oto kilka gier płatnych z góry bez dodatkowych zakupów w aplikacji, w które lubimy grać.

Większość gier mobilnych to „freemium”, co oznacza, że ​​można je pobrać bezpłatnie, ale utrudniają je zakupy w aplikacji, które obniżają jakość gry, chyba że zapłacisz. Na przeciwległym końcu spektrum są jednak gry, w których płacisz stałą cenę z góry i otrzymujesz całą grę. Stamtąd możesz grać tak, jak chcesz, bez zakupów w aplikacji, które utrudniają Ci zabawę.

Dobrą wiadomością jest to, że nadal istnieje wiele gier bez zakupów w aplikacji, a oto garść, w którą dobrze się bawiliśmy.

Miasto kieszonkowe

1625585061 612 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Gry z budowaniem miast są świetną zabawą, ale są dostępne tylko na PC. Większość tytułów dostępnych na urządzeniach mobilnych (takich jak SimCity BuildIt) jest pełna zakupów w aplikacji — z wyjątkiem Pocket City.

Miasto kieszonkowe (iOS i Androidza 4,99 $ zawiera wszystko, czego możesz potrzebować w grze o budowaniu miasta. Zamiast wydawać pieniądze na ulepszanie lub odblokowywanie niektórych rzeczy, po prostu awansujesz w trakcie rozgrywki.


Grafika może nie jest tak wspaniała jak SimCity czy Cities: Skylines, ale w przypadku całkowicie nieograniczonej gry o budowaniu miast, w którą grasz bezpośrednio na smartfonie, nie ma na co narzekać.

Potentat twórców gier

1625585061 579 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Granie w gry wideo, w których tworzysz gry wideo, brzmi trochę kiepsko, ale jest naprawdę zabawne i wciągające. W grze Deweloper Tycoon (iOS i Android za 4,99 USD grasz w twórcę gier, którego celem jest… cóż… tworzenie gier wideo.

Jest jednak bardziej dogłębny. Zaczynasz jako skromny amator mieszkający w garażu, a następnie rozwijasz swoją firmę w najlepsze studio tworzenia gier na świecie.

Dla każdej gry, którą tworzysz, wybierasz różne czynniki, takie jak gatunek i platforma. Gdy stajesz się bardziej doświadczony, możesz tworzyć własne silniki graficzne, które ostatecznie skutkują tworzeniem lepszych gier. Mając większe doświadczenie jako programista (i więcej fanów), możesz obserwować wzrost i wzrost sprzedaży.

911 Operator

1625585061 363 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jeśli lubisz gry strategiczne, 911 Operator (iOS i Android za 4,99 USD zapewnia unikalne podejście, które wciągnie Cię, a także sprawi, że Twoja krew zacznie krążyć.

Wcielasz się w dyspozytora alarmowego 911, a Twoim zadaniem jest dokładne odpowiadanie na wszelkiego rodzaju różne połączenia z 911. Masz do dyspozycji mnóstwo służb ratunkowych, ale musisz z nich mądrze korzystać.

Najfajniejsze w grze jest to, że możesz grać w dowolnym mieście (nawet małym rodzinnym), a twórcy oparli wiele połączeń 911 na prawdziwych wydarzeniach.


Ta gra technicznie ma zakupy w aplikacji, ale jest bardziej nastawiona na DLC niż brzydkie odblokowania i aktualizacje – nadal masz pełne wrażenia z gry, nie wydając więcej pieniędzy na zakupy w aplikacji.

Roller Coaster Tycoon Classic

8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jeśli jesteś fanem oryginalnej gry RollerCoaster Tycoon z przeszłości, pokochasz RollerCoaster Tycoon Classic (iOS i Android za 5,99 USD, co jest prawie dokładną kopią oryginalnej gry przeniesionej do świata mobilnego.

Kiedy mówię „dokładna kopia”, mam na myśli to. To klasyczny RollerCoaster Tycoon, który kochałeś jako dziecko — nic więcej, nic mniej. Nie ma żadnych zakupów w aplikacji, które psułyby wrażenia, ani żadnych wymyślnych nowych funkcji, które dostosowałyby ją do współczesnych standardów. Po prostu czysty, niezafałszowany RollerCoaster Tycoon bezpośrednio na smartfonie lub tablecie.

Podobnie jak w przypadku 911 Operator, ta gra technicznie ma zakupy w aplikacji, ale są to tylko pakiety rozszerzeń, a także zestaw narzędzi do projektowania do piaskownicy, a nie czynniki ograniczające, takie jak odblokowania i aktualizacje.

Dolina Pomników

1625585061 45 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jedną z największych mobilnych gier logicznych naszych czasów jest Monument Valley (iOS i Android za 3,99 USD, a także sequel Monument Valley 2 (iOS i Android za 4,99 USD).


Obie gry oferują nieskomplikowane, wypełnione łamigłówkami doświadczenie, które prowadzi przez różne poziomy (dosłownie), prowadząc swoją postać przez ruchome chodniki i schody, aby dostać się na drugą stronę i przejść do następnego etapu.

To prawdziwa łamigłówka, w którą można grać w kółko. Dodatkowo, kiedy w końcu się znudzisz, możesz kupić pakiet rozszerzeń Forgotten Shores, aby uzyskać jeszcze więcej poziomów (tak, znowu, technicznie zakup w aplikacji, ale nie do końca).

Machinarium

1625585061 616 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jeśli jesteś fanem niezależnych przygodowych gier logicznych, prawdopodobnie spodoba ci się Machinarium (iOS i Android za 4,99 USD). Nie tylko rozgrywka jest fajna, ale także styl graficzny jest czymś, co warto zobaczyć.

Założenie jest dość proste: „Pomóż robotowi Josefowi uratować jego dziewczynę Bertę porwaną przez gang Black Cap Brotherhood”. Aby to zrobić, musisz przejść przez różne małe przygody i znaleźć drogę przez każdy poziom, aby odzyskać Josefa ze swoją dziewczyną.

Super Mario Run

1625585062 854 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier w momencie premiery, Super Mario Run (iOS i Android za 9,99 $) był wielkim hitem, i to nie tylko dlatego, że to Mario. Gra przeciwstawiła się również tradycji kiepskich zakupów w aplikacji w wielu popularnych grach.

Proces zakupu Super Mario Run działa jednak nieco inaczej. Pobieranie gry jest bezpłatne i obejmuje krótki okres próbny, ale odblokowanie całej gry wymaga płatności w wysokości 9,99 USD jako zakupu w aplikacji. Po tym jednak masz całą grę i nic więcej nie przeszkadza.

Pokój

1625585062 316 8 dobrych platnych gier mobilnych bez nieznosnych zakupow w aplikacji

Jeśli lubisz trochę tajemniczości w połączeniu z łamigłówką, Pokój (iOS i Android za 0,99 USD to fantastyczna gra w niskiej cenie, podobnie jak sequele.


Gra jest nie tylko wyjątkowa i dość wciągająca, ale także grafika robi wrażenie za to, co płacisz. Co więcej, sterowanie jest bardzo proste w tym, co początkowo wydaje się skomplikowaną grą – rozpoczęcie gry jest łatwe.

A kiedy skończysz z pierwszym tytułem, możesz przejść do Pokoju drugiego, Pokoju trzeciego i Pokoju: Stare grzechy.

Wyróżnienia

Ponieważ dostępnych jest tak wiele świetnych gier mobilnych, które nie mają irytujących zakupów w aplikacji, nie mogliśmy szczegółowo opisać każdej z nich. Oto kilka szybkich wyróżnień, jeśli szukasz jeszcze więcej wspaniałych opcji.

Szybszy niż światło (iPada za 9,99 USD): Świetna futurystyczna gra, w której sterujesz statkiem kosmicznym i musisz ocalić galaktykę. Jedynym minusem jest to, że to tylko dla iPada, ale możesz grać na komputerze PC lub Mac przez Steam.

Trójki (iOS i Android za 5,99 USD: Być może słyszałeś lub grałeś w grę o nazwie 2048, ale możesz nie wiedzieć, że to tylko zdzierstwo Trójek, które jest nie tylko oryginalną, unikalną wersją, ale ogólnie lepszą.


śliwka (iOS i Android za 3,99 USD: Prosta i relaksująca gra, w której celem jest jak najlepsze wyhodowanie drzewa, wykorzystując słońce i unikając ciemniejszych obszarów. Kto by pomyślał, że gra o uprawie drzew może być tak zabawna i interesująca?

Miasto Lumino (iOS i Android za 4,99 USD:Wiem, że wspomniałem już o kilku świetnych łamigłówkach, ale Lumino City przenosi to na wyższy poziom. Wszystko, co znalazło się w grze, zostało wykonane ręcznie. Innymi słowy, nie są to grafiki ani CGI, ale prawdziwe ręcznie robione przedmioty.

Minimetro (iOS i Android za 4,99 USD: Jeśli lubisz gry w budowanie miast, możesz docenić Mini Metro, w którym zbudujesz system metra w dużym mieście i bezproblemowo utrzymasz przepływ pasażerów.

Czy ten post był pomocny?