Skip to content

8 rzeczy, które możesz zrobić z Quicktime na OS X

31 de lipiec de 2021
img 55f79193cb5f9

Quicktime Player OS X nie jest VLC, o czym należy pamiętać, ale jest zdolny i robi wiele fajnych rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć. Oto 8 rzeczy, które Quicktime Player może zrobić poza odtwarzaniem filmów i filmów.

Quicktime Player w swojej najnowszej formie, Quicktime X, jest obecnie dostępny w wersji 10.4.

Ogólnie rzecz biorąc, Quicktime niekoniecznie zadowoli najbardziej zagorzałych maniaków mediów. Nie odtwarza niestandardowych formatów wideo, takich jak .MKV, co często jest przełomem dla każdego, kto ma do czynienia z różnymi cyfrowymi formatami wideo.

Z drugiej strony jest to bardzo ładny, dopracowany odtwarzacz wideo, który odtworzy większość standardowych formatów wideo, które na niego wrzucisz. Ponadto Quicktime ma kilka całkiem fajnych funkcji, o których być może nie zdawałeś sobie sprawy, jeśli wszystko, do czego go używasz, to od czasu do czasu odtwarzanie filmu.

Użyj dwóch palców, aby przejść do przodu i do tyłu

Jedną z najbardziej eleganckich funkcji Quicktime jest możliwość używania gładzika laptopa Mac do przewijania do przodu i do tyłu za pomocą dwóch palców. Nie ma znaczenia, czy film jest odtwarzany, czy wstrzymany, wystarczy przesunąć palcami w prawo lub w lewo, aby odpowiednio przewinąć lub przewinąć wideo.


Jest to nieocenione na przykład, jeśli oglądasz film i rozpraszasz się na kilka minut i przegapiasz jakiś fragment dialogu, możesz łatwo przewinąć trochę do tyłu bez konieczności uczenia się skrótów klawiszowych lub próby kliknięcia malutkiego paska postępu .

Twórz nagrania

Jeśli otworzysz menu „Plik”, odkryjesz, że możesz tworzyć trzy rodzaje nagrań.

8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Możesz tworzyć nagrania filmowe i dźwiękowe, które umożliwiają próbkowanie filmów, na przykład ulubioną część dialogową lub scenę, którą chcesz zachować i udostępnić innym.

Właściwie omówiliśmy już, jak tworzyć nagrania ekranu. Są one przydatne, gdy chcesz pokazać komuś, jak wykonać czynność na swoim komputerze lub rozwiązać problem, którego nie można łatwo wyjaśnić przez telefon.

Używaj alternatywnych języków i napisów

Jeśli odtwarzasz tytuł, który ma dodatkowe języki i napisy, możesz wybrać je z podmenu w menu „Widok”.

1627733438 260 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Fajnie jest móc zmienić język albo nie masz ochoty czytać napisów, albo jesteś purystą filmowym i wolisz oglądać film w jego ojczystym języku.

Pokaż klipy

Kolejną przydatną funkcją jest możliwość „Pokaż klipy” z menu „Widok”.

1627733438 158 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X


Pokazywanie klipów pozwala łatwo przejść do określonych części filmu, więc ponownie zamiast próbować znaleźć miejsce, w którym zostało przerwane za pomocą suwaka postępu, możesz je znaleźć, używając klipów jako przydatnych pomocy wizualnych. Możesz przejść do sekcji, a następnie użyć slajdu dwoma palcami, aby przejść do przodu lub do tyłu.

Zabawa z klipami

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić z menu „Edycja”, w tym dzielenie klipów i przycinanie.

1627733438 675 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Przycinanie jest szczególnie potężnym narzędziem, którego możesz użyć, ponieważ zasadniczo pozwala przyciąć film do jednej ulubionej sceny, a nawet podzielić go na mniejsze sekcje.

1627733438 483 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Przycinanie jest bardzo łatwe, wystarczy użyć żółtych uchwytów początkowych i końcowych, aby przeciągnąć odpowiednio miejsce, w którym chcesz zacząć i kończyć klip. Stamtąd wystarczy kliknąć przycisk „Przytnij” i gotowe. Upewnij się tylko, że zapisałeś nowy klip filmowy jako nowy plik, zamiast zastępować stary.

Pokaż ścieżkę audio

Kolejną ciekawą funkcją, dostępną również z menu „Widok”, jest pokazanie ścieżki dźwiękowej.

1627733438 105 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X


Jest to oczywiście o wiele bardziej przydatne, gdy chcesz nagrać dźwięk. Pokazanie ścieżki dźwiękowej pozwoli Ci zobaczyć, gdzie chcesz ją rozpocząć i zakończyć.

Obracanie i przerzucanie filmów

Możesz użyć menu „Edycja”, aby obracać i odwracać filmy.

1627733438 125 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Wyobraź sobie, że filmujesz coś telefonem, a Twój film jest obracany. Możesz użyć funkcji obracania, a nawet obrócić ją w poziomie i pionie.

Eksport do formatów mobilnych

Wreszcie, Quicktime Player ma wbudowaną możliwość eksportowania filmów do formatów mobilnych, takich jak iPad lub iPhone.

1627733439 374 8 rzeczy ktore mozesz zrobic z Quicktime na OS X

Oczywiście jest to doskonały sposób na oglądanie ulubionych filmów lub programów na tablecie lub telefonie bez zapychania pamięci urządzenia dużymi plikami źródłowymi. Załóżmy na przykład, że chcesz zmniejszyć DVD do czegoś łatwiejszego w zarządzaniu, co zmieści się na Twoim iPadzie, dzięki Quicktime Player możesz to zrobić.

Jeśli używasz komputera Mac i po prostu domyślnie wybierasz VLC jako wybrany odtwarzacz multimedialny, możesz nadać Quicktime Playerowi inny wygląd. Chociaż nie obsługuje wszystkich formatów plików odtwarzanych przez VLC, ma atrakcyjny interfejs i kilka fajnych funkcji, które mogą zaskoczyć ludzi.


Jeśli chcesz dodać coś, na przykład komentarz lub pytanie, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?