Skip to content

Adobe Photoshop może wkrótce być dostępny za darmo

15 de czerwiec de 2022
adobe photoshop hero 1200x675

Logo Adobe Photoshop na niebieskim tle

Adobe Photoshop był płatnym produktem przez całe życie (chyba że pływasz na pełnym morzu), ale teraz firma testuje darmową wersję dostępną przez Internet.

Pogranicze donosi, że firma Adobe rozpoczęła testowanie bezpłatnego dostępu do aplikacji internetowej Photoshop, która została początkowo uruchomiona w październiku zeszłego roku dla płacących klientów Creative Cloud. Firma Adobe otworzyła aplikację internetową na bezpłatne konta w Kanadzie, które firma określa jako doświadczenie „freemium”. Wiceprezes Adobe ds. cyfrowego przetwarzania obrazu Maria Yap powiedział Pogranicze„Chcemy zrobić [Photoshop] bardziej dostępne i łatwiejsze dla większej liczby osób, aby wypróbować i poznać produkt.”

Plan jest taki, że niektóre funkcje aplikacji internetowej będą ostatecznie wymagać płatnej subskrypcji, chociaż nie jest jasne, czy wymagana będzie pełna subskrypcja Creative Cloud, czy też Adobe wprowadzi tańszy plan tylko przez Internet. Pierwsza opcja byłaby podobna do platformy Microsoft 365, gdzie ograniczone aplikacje internetowe i mobilne pakietu Office są dostępne za darmo, a subskrypcja obejmuje wszystkie funkcje i możliwość korzystania z pełnych aplikacji komputerowych.

Nie ma harmonogramu, w którym bezpłatny internetowy program Photoshop mógłby zostać udostępniony większej liczbie osób.

Źródło: The Verge

Czy ten post był pomocny?