Skip to content

Adobe testuje generowanie obrazu AI „Firefly”.

22 de marzec de 2023
adobe

Logo Adobe Creative Cloud

Jeśli korzystałeś z oprogramowania kreatywnego firmy Adobe w ciągu ostatnich kilku lat, wiesz, że firma eksperymentowała z funkcjami sztucznej inteligencji w programach takich jak Photoshop. Jednak wraz z nową falą generatywnej sztucznej inteligencji Adobe również wskakuje w tę modę, z nową inicjatywą o nazwie Firefly.

Pierwszym wirusowym zastosowaniem generatywnej sztucznej inteligencji, jakie widzieliśmy, było generowanie obrazu, a Adobe Firefly należy do tej samej kategorii. Według Adobe jest to rodzina generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, które planuje dodać do różnych rodzin oprogramowania, w tym między innymi Creative Cloud i Adobe Express. Ideą jest umożliwienie każdemu, niezależnie od poziomu umiejętności lub doświadczenia, łatwego generowania treści. Korzystając z Firefly, możesz tworzyć obrazy, wektory i wiele więcej.

Treść generowana przez Firefly jest rzekomo bezpieczna do użytku komercyjnego, ponieważ pierwsza wersja jest szkolona na obrazach Adobe Stock. W przyszłości firma chce również pozwolić grafikom szkolić modelki w ich własnej pracy, więc Firefly jest w stanie generować treści, które idealnie pasują do Twojego sposobu pracy i Twojego osobistego stylu.

W przyszłości Adobe planuje wprowadzić Firefly do istniejącego zestawu funkcji AI, które są już dostępne w całym oprogramowaniu. W tej chwili jest jednak dostępny w wersji beta, do której możesz dołączyć już dziś.

źródło: adobe

Czy ten post był pomocny?