Skip to content

Aktualizacja Google Play daje rodzicom większą kontrolę nad zakupami – recenzja Geek

24 de grudzień de 2022
9b66b3c6 1024x576 1

Cztery obrazy.  Pierwsze dwa pokazują dziecko proszące o zakup DLC w World of Warcraft.  Ostatnie dwa obrazy przedstawiają powiadomienie na telefonie rodzica.

Dzieci mogą teraz wysyłać „Żądania zakupu” do swojego rodzica lub opiekuna podczas zakupów w sklepie Google Play. Oszczędza to kłopotu z konfiguracją rodzinnej metody płatności, a co ważniejsze, daje większą kontrolę nad aplikacjami, grami i treściami w aplikacjach kupowanymi przez Twoje dziecko.

Żądania zakupu są dość proste. Jeśli dziecko z Twojej „grupy rodzinnej” chce kupić coś w Google Play, musi wysłać Ci prośbę. Otrzymasz powiadomienie, a stamtąd możesz zatwierdzić lub odrzucić zakup. (Wszystkie prośby są rejestrowane w Twojej historii Google Play, a jeśli przegapisz prośbę, znajdzie się ona na karcie Oczekujące.)

Możesz korzystać z tej funkcji tylko wtedy, gdy masz skonfigurowaną grupę rodzinną, co jest dość prostym procesem. Po prostu otwórz Google Play, dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu, wybierz „Ustawienia” i dotknij „Rodzina”. Po dodaniu rodziny do grupy możesz zarządzać kontami i udostępniać niektóre zakupy.

Założenie grupy rodzinnej otwiera również drzwi do „rodzinnych metod płatności”. Zasadniczo rodzinna metoda płatności to karta debetowa lub kredytowa, którą można współdzielić między kontami. Jeśli jednak skonfigurujesz rodzinną metodę płatności, nie możesz korzystać z Żądań zakupu. (To powiedziawszy, możesz wymagać zatwierdzenia wszystkich zakupów podczas korzystania z rodzinnej metody płatności).

Co ciekawe, Żądania zakupu nie działają w przypadku muzyki ani filmów. Jest dostępny tylko w przypadku aplikacji, gier i zakupów w aplikacjach.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?