Skip to content

Amazon Alexa pozwala teraz porozmawiać z lekarzem

1 de marzec de 2022
amazon alexa echo dot

„Alexa, chcę porozmawiać z lekarzem”. To proste zdanie dodaje zupełnie nowy poziom użyteczności wirtualnemu asystentowi Amazona dzięki partnerstwu z Teledoc. Teraz możesz poprosić Alexę, aby połączyła Cię z lekarzem, co jest o wiele lepsze niż wyszukiwanie w Google objawów.

„Współpraca Teladoc Health z Amazonem to kolejny krok w przełamywaniu barier w dostępie do opieki zdrowotnej” – powiedziała Donna Boyer, dyrektor ds. produktów w Teladoc Health.

Kiedy wypowiesz polecenie Alexa, zostaniesz połączony z call center Teledoc. Stamtąd otrzymasz telefon zwrotny od lekarza Teledoc na wirtualną wizytę bezpośrednio na urządzeniu Amazon Echo. Nie jest to coś, czego chciałbyś użyć w nagłych wypadkach zdrowotnych, co dotyczy każdego lekarza korzystającego z telefonu lub Internetu.

Oczywiście zawsze możesz przejść do aplikacji lub witryny Teledoc, aby uzyskać tę samą funkcjonalność, co oznacza, że ​​nie musisz posiadać urządzenia opartego na Alexa. Ale jeśli masz, to szybki sposób na skontaktowanie się z lekarzem.

Korzystanie z Teledoc za pośrednictwem Alexy nie będzie kosztować żadnych dodatkowych kosztów, więc cena będzie zależeć od ubezpieczenia. Może to być od 0 USD do 75 USD, jeśli w ogóle nie masz ubezpieczenia.

Czy ten post był pomocny?