Skip to content

Amazon Fire TV ukrywa opcje programistyczne, ale jest poprawka

22 de czerwiec de 2022
amazon fire stick tv remote

Zbliżenie pilota Amazon Fire TV Stick przed ekranem telewizora.

Amazon Fire TV Sticks to popularne urządzenia do przesyłania strumieniowego, a wiele telewizorów jest wyposażonych w Fire TV OS jako główny interfejs. Amazon właśnie wypuścił aktualizację, która ukrywa ważną funkcję, ale możesz ją odzyskać.

Fire TV OS ma menu opcji programisty w aplikacji Ustawienia, które zawiera ustawienia dla Android Debug Bridge (ADB) i aplikacji sideloading. Obie te funkcje są ważne dla instalowania aplikacji niedostępnych w Amazon Appstore, a nawet instalowania sklepów z aplikacjami innych firm, takich jak F-Droid.

Menu Opcje programisty było zawsze widoczne w Ustawieniach, ale według AFTVWiadomości, Amazon wprowadza aktualizację niektórych modeli, która domyślnie ją ukrywa. Na szczęście nie zniknęło to na zawsze — wystarczy przejść do opcji Ustawienia> Mój Fire TV> Informacje, a następnie klikać nazwę urządzenia, aż zobaczysz wyskakujące okienko „Jesteś teraz programistą”. Następnie menu Opcje programisty wyświetla się jak zwykle.

Nowe zachowanie to kilka dodatkowych kroków, ale jest bliższe temu, jak zwykłe urządzenia z Androidem i Android TV/Google TV obsługują Opcje programisty. Menu ma wiele ustawień, które mogą zepsuć aplikacje lub inne oczekiwane funkcje, więc ukrywanie go przed osobami, które mogą przypadkowo nacisnąć kilka przycisków, jest prawdopodobnie najlepsze.

Źródło: Wiadomości AFTV

Czy ten post był pomocny?