Skip to content

Amazon Luna odchudza swoją bibliotekę gier

30 de listopad de 2022
amazon luna 1024x575 1

Amazon zajął miejsce w ekosystemie strumieniowania gier dzięki Luna, zwłaszcza po wyłączeniu Google Stadia. Niestety, Amazon Luna drastycznie uszczupla swoją bibliotekę, usuwając w sumie prawie 50 gier.

Usługa strumieniowego przesyłania gier Amazon straci nie mniej niż 45 gier w przyszłym miesiącu, kontynuując niepokojący trend dla fanów platformy — Luna usuwa więcej gier niż dodaje. To nie są tylko gry, w które nikt nie gra, ponieważ niektóre z największych gier platformy otrzymują topór w ramach tej listy. Usunięte gry obejmująResident Evil 7, Yakuza Zero, Yooka-LayleeorazBrud 5.

Nie musi to oznaczać, że Luna wkrótce spotka ten sam los co Stadia, ale sygnalizuje, że Amazon może nie być w to zbytnio zaangażowany. To był w dużej mierze powód, dla którego Stadia zakończyła się ostatecznym upadkiem – Google nie wykazywało tym ogromnego zainteresowania, a platforma nie dodawała wielu gier, więc Google ostatecznie zdecydowało się ją zabić. Amazon złożył oświadczenie 9to5Googlemówiąc, że „odświeżymy naszą ofertę treści”.

Mamy nadzieję, że w tym roku nie stracimy kolejnej ważnej usługi przesyłania strumieniowego gier.

Źródło: Cloud Dosage, 9to5Google

Czy ten post był pomocny?