Skip to content

AMD zaprezentuje nowe procesory graficzne RDNA 3 3 listopada

21 de wrzesień de 2022
AMD RDNA 3 Hero

NVIDIA zaprezentowała procesory graficzne RTX 4090 i RTX 4080 i choć są to niesamowite procesory graficzne, nie są dostępne bez konkurencji. W grze pojawił się nie tylko nowy gracz, Intel, ale AMD, główny konkurent NVIDII, również szykuje własne nowe procesory graficzne. I wkrótce zobaczymy o nich więcej.

Gdy NVIDIA ogłosiła swoje nowe procesory graficzne, AMD skorzystało z okazji, aby ogłosić datę kolejnego wielkiego wydarzenia dotyczącego procesorów graficznych: 3 listopada 2022 r. Będą one oparte na architekturze RDNA 3 firmy i prawdopodobnie będą sprzedawane jako Radeon RX Seria 7000, jeśli AMD trzyma się obecnego schematu nazewnictwa.

Wśród rzeczy, które możemy zobaczyć w tych nowych kartach graficznych, mamy nowy projekt chipletu i 5 nm węzeł procesowy TSMC, a także zoptymalizowany potok graficzny, nową wersję pamięci podręcznej Infinity i ulepszony projekt jednostki obliczeniowej.

Procesory graficzne RDNA 2 powoli przejmują procesory AMD Ryzen APU, które wcześniej używały procesorów graficznych Vega, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach, ale RDNA 3 przejmie przestrzeń dla procesorów graficznych do gier – i prawdopodobnie na APU.

Dowiemy się więcej o tych procesorach graficznych, gdy nadejdzie wydarzenie AMD, ale NVIDIA może mieć powody do zmartwień.

Źródło: AMD

Czy ten post był pomocny?