Skip to content

Apex Legends trafia na Linuksa dzięki Steam Deck

10 de marzec de 2022
Apex Legends

Jeśli martwisz się, czy będziesz w stanie grać w Apex Legends na swoim Steam Deck, nie musisz się już martwić, ponieważ gra została oficjalnie zweryfikowana pod kątem działania na przenośnym komputerze do gier z systemem Linux firmy Valve.

Możesz zobaczyć pełną listę zweryfikowanych gier na stronie Steam Deck. Niedawno zweryfikowane gry znajdują się na górze strony, a Apex Legends znajduje się tuż na początku listy. Nowo wydana gra From Software Elden Ring również znajduje się na szczycie listy.

Valve dodaje więcej gier do Steam Deck, a co za tym idzie, do Linuksa. „Proces sprawdzania zgodności ze Steam Deck jest w toku: na Steam wydano już dziesiątki tysięcy tytułów, a nowe tytuły i aktualizacje gier są publikowane każdego dnia”, czytamy na stronie internetowej Steam Deck firmy.

Dzięki Steam Deck wiele gier wideo staje się dostępnych na Linuksie za pośrednictwem Protona. „Na Steam Deck twoje gry działają w innym systemie operacyjnym niż ten na twoim komputerze stacjonarnym. Jest to nowa wersja systemu SteamOS, stworzona z myślą o Steam Deck i zoptymalizowana pod kątem rozgrywki podręcznej. Jest dostarczany z Protonem, warstwą kompatybilności, która umożliwia uruchamianie gier bez konieczności przenoszenia przez programistów” – mówi Valve.

Chociaż Steam Deck jest świetny dla przenośnych graczy, jego wpływ na gry w Linuksie jest ogromny i jest to jeden z najbardziej niedocenianych aspektów urządzenia.

Czy ten post był pomocny?