Skip to content

Aplikacje na Androida w systemie Windows 11 działają płynniej

16 de wrzesień de 2022
android windows 11 1024x575 1

Tapeta Windows 11 z robotem Android.

Podsystem Windows dla systemu Android to funkcja systemu Windows 11 służąca do uruchamiania aplikacji i gier na Androida na komputerze. Firma Microsoft wprowadziła wiele ulepszeń od czasu premiery, a teraz trwają prace nad kolejną aktualizacją.

Firma Microsoft wydała aktualizację podsystemu Windows dla systemu Android dla wszystkich użytkowników programu Windows Insider. Tym razem nie ma żadnych znaczących nowych funkcji, takich jak aktualizacja Androida 11 do 12.1 w maju, ale ma wiele poprawek błędów i ulepszeń wydajności. Microsoft naprawił problemy z siecią, schowkiem (szczególnie podczas kopiowania i wklejania dużych plików) i błędami „Aplikacja nie odpowiada (ANR). Wbudowany silnik renderowania stron internetowych został również zaktualizowany do Chromium 104 i są nowe poprawki bezpieczeństwa dla jądra Linux. Microsoft nie wspomniał o aktualnym poziomie poprawek bezpieczeństwa Androida.

Co ważne, aktualizacja zawiera również „ogólne ulepszenia grafiki” i płynniejsze przewijanie aplikacji. Może to znacznie przyczynić się do zwiększenia użyteczności aplikacji i gier na Androida na komputerach PC. Podsystem już robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że może uruchamiać aplikacje i gry zaprojektowane na smartfona przez przezroczystą warstwę wirtualizacji, ale wciąż nie jest idealny.

Nie jest jasne, kiedy najnowsza aktualizacja podsystemu systemu Windows dla systemu Android zostanie wprowadzona na wszystkich komputerach z systemem Windows 11 — Microsoft daje niejawnym testerom systemu Windows czas na znalezienie błędów w pierwszej kolejności.

Źródło: Blog dla niejawnych testerów systemu Windows

Czy ten post był pomocny?