Skip to content

Aplikacje na Androida w systemie Windows 11 są wprowadzane do większej liczby krajów

25 de maj de 2022
android windows 11 1024x575 1

Firma Microsoft pracowała nad podsystemem Windows dla Androida, umożliwiając łatwe uruchamianie aplikacji i gier na Androida w systemie Windows 11. Teraz ta funkcja jest wdrażana w większej liczbie krajów.

Mimo że podsystem Windows dla Androida jest tylko (złożoną) maszyną wirtualną, nie powinno być żadnych ograniczeń geograficznych, funkcja ta została oficjalnie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Ograniczenia mogły wynikać z integracji podsystemu z Amazon Appstore, który jest zalecaną metodą instalowania aplikacji i gier na Androida, ale Amazon Appstore jest obecnie dostępny w ponad 200 krajach i terytoriach.

Dobrą wiadomością jest to, że podsystem Windows dla Androida zacznie być wdrażany w większej liczbie krajów. Microsoft ujawnił w poście na blogu, że „zapowiedź Amazon Appstore w systemie Windows 11 jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych i do końca tego roku zostanie rozszerzona na pięć dodatkowych krajów, w tym Francję, Niemcy, Włochy, Japonię i Wielką Brytanię ”.

To nie jedyne ulepszenie wprowadzane do aplikacji na Androida. Microsoft ujawnił w zeszłym tygodniu, że podsystem jest aktualizowany do Androida 12.1, z ulepszoną integracją pulpitu i odnowioną stroną Ustawienia. Aktualizacja jest nadal testowana w ramach niejawnych testerów systemu Windows, ale powinna zostać udostępniona wszystkim, gdy wszystkie błędy zostaną rozwiązane.

Wciąż denerwujące jest to, że podsystem jest ograniczony do niektórych krajów, ale istnieją nieoficjalne metody włączania go w innych regionach, które wiążą się z sideloadingiem wymaganego pakietu Microsoft Store.

Czy ten post był pomocny?