Skip to content

Aplikacje na Androida w systemie Windows 11 stają się jeszcze lepsze

12 de luty de 2023
android windows 11 1024x575 1

Tapeta Windows 11 z robotem Android.

Podsystem Windows dla Androida został wprowadzony wraz z systemem Windows 11, umożliwiając uruchamianie aplikacji i gier na Androida na komputerach PC za pośrednictwem specjalnej maszyny wirtualnej. Microsoft testuje teraz więcej ulepszeń dla tej warstwy.

Microsoft udostępnia wersję 2301.40000.4.0 Podsystemu Windows dla Androida, w skrócie WSA, na wszystkich kanałach Windows Insider. Poprawia opóźnienie wejścia audio i niezawodność aplikacji na Androida, a aplikacje aparatu mają teraz dostęp do wszystkich dostępnych metadanych dostarczanych przez aparat komputera — w niektórych przypadkach potencjalnie poprawiając jakość obrazu. Pomniejszanie za pomocą touchpada lub myszy również działa teraz lepiej, a Microsoft zintegrował najnowsze aktualizacje Chromium i zabezpieczeń.

Co najważniejsze, Microsoft poprawił wydajność liczby klatek na sekundę, zapewniając wzrost o „10%-20% na ARM i 40%-50% na x64”. To powinno sprawić, że każda aplikacja będzie działać płynniej, ale gry mogą przynieść największe korzyści.

Nie jest jasne, kiedy nowa wersja WSA zostanie udostępniona wszystkim. Microsoft rozpoczął testowanie Androida 13 we wszystkich kanałach Windows Insider w styczniu, ale komputery PC poza programem Insider nadal działają z WSA opartym na Androidzie 12.1/12L.

Źródło: blog Windowsa

Czy ten post był pomocny?