Skip to content

Apple Books wprowadza eBooki z narracją AI – Recenzja Geek

9 de styczeń de 2023
b0e2bb6e

Apple robi w tym tygodniu kolejny krok w technologii audiobooków, wprowadzając w Apple Books coś, co nazywa „technologią cyfrowej narracji”. Nowa funkcja łączy moc sztucznej inteligencji, ludzkich lingwistów i syntezy mowy, aby zapewnić narrację audio wybranych eBooków w swojej bibliotece.

Narracja AI jest teraz dostępna dla autorów, którzy chcą udostępnić swoją pracę w formacie audio, ale nie mają czasu ani zasobów, aby zatrudnić ludzkiego narratora i stworzyć konwencjonalny audiobook. Autorzy e-booków z gatunków fikcji i romansów mogą teraz wybierać spośród dwóch narratorów AI o imionach „Madison” i „Jackson”. Pisarze literatury faktu i autorzy samorozwoju mogą wybierać między cyfrowymi głosami o nazwach „Helena” i „Mitchel”. Apple zamierza w przyszłości udostępnić dodatkowe głosy dla innych gatunków.

Autorzy, którzy zdecydują się na narrację swoich e-booków przez sztuczną inteligencję, zachowają swoje prawa do audiobooków na inne platformy, ale narracja AI będzie dostępna tylko za pośrednictwem Apple Books. Firma twierdzi, że przetworzenie narracji audio eBook i przeprowadzenie kontroli jakości zajmie od jednego do dwóch miesięcy.

Firma twierdzi również, że pozostaje zaangażowana w „celebrowanie i prezentowanie magii ludzkiej narracji” i „będzie nadal rozwijać katalog audiobooków z narracją ludzką”.

źródło: jabłko

Czy ten post był pomocny?