Skip to content

Apple przywrócił oryginalną tapetę iPhone’a na iOS 16

9 de lipiec de 2022
Original iPhone

Oryginalny iPhone z tapetą z rybami

Aktualizacja iOS 16 dla iPhone’ów szybko się zbliża, ponieważ jesteśmy teraz w trzeciej publicznej wersji beta. Okazuje się, że najnowsza wersja beta zawiera ukrytą niespodziankę: tapetę wykorzystaną do promowania oryginalnego iPhone’a w 2007 roku.

Firma Apple użyła obrazu tapety przedstawiającego dwa zielone anemony błazenków w wielu materiałach promocyjnych oryginalnego iPhone’a i była to tapeta, gdy Steve Jobs po raz pierwszy pokazał iPhone’a na scenie podczas MacWorld 2007. Oczywiście tapeta była tylko na ekranie blokady — iPhone nie dostawał tapet na ekran główny przez kolejne kilka lat. Mimo że tapeta była już kultowa, w rzeczywistości nie była dołączona jako opcja na iPhonie.

Jack Roberts wskazał na Twitterze że iOS 16 Beta 3, najnowsza wersja testowa tegorocznej aktualizacji iOS 16, dodaje tapetę z błazenkiem do sekcji „Kolekcje” selektora tapet. Firma Apple zaktualizowała go również, aby działała z konfigurowalnym ekranem blokady w iOS 16, ponieważ anemone może zakrywać części zegara, aby uzyskać bardziej wciągający wygląd.

Wspaniale jest zobaczyć, jak błazenki w końcu pojawiają się na iPhonie, 15 lat później – bardziej lubię gwiaździstą, domyślną tapetę iOS 7, ale ryby też są zabawne. Ten sam obraz został dołączony do systemu Mac OS X 10.5 „Leopard”, więc jeśli chcesz go używać na innych urządzeniach, możesz pobrać archiwum tapety pulpitu.

Źródło: The Verge

Czy ten post był pomocny?