Skip to content

Apple wkracza na rynek z zbliżeniowym systemem „Dotknij, aby zapłacić”, który pojawi się jeszcze w tym roku – Recenzja Geek

9 de luty de 2022
7757b5c7

Apple ogłosił plany wprowadzenia nowej funkcji Tap to Pay dla iPhone’a, która umożliwia płatności zbliżeniowe. Aby przejąć Square, amerykańscy sprzedawcy będą mogli akceptować Apple Pay i inne płatności zbliżeniowe już w tym roku.

Wkrótce urządzenia Apple, takie jak iPhone, będą pobierać płatności z „zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych cyfrowych portfeli”. Niestety wygląda na to, że ta ekscytująca nowa funkcja będzie działać tylko z modelami iPhone XS i nowszymi. Tak, starsze telefony obsługują NFC, ale nie będą one kompatybilne z funkcją Dotknij, aby zapłacić.

Nadchodząca funkcja będzie dostępna dla twórców aplikacji do integracji z ich aplikacjami na iOS lub systemami płatności jako opcja płatności dla klientów. Dzięki temu w przyszłości możemy spodziewać się szybkich, łatwych i bezpiecznych płatności między urządzeniami. Do płatności nie jest też potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, co sprawia, że ​​jest to wielka sprawa.

Według komunikatu prasowego Apple, pierwszą platformą płatności, która będzie obsługiwać funkcję Tap to Pay na iPhonie, jest Stripe wraz z nową aplikacją Shopify. Następnie Apple potwierdził, że kilka dodatkowych platform płatniczych, systemów i aplikacji zyska wsparcie jeszcze w tym roku.

Osoby z iPhonem XS lub nowszym będą mogły wypróbować funkcję Dotknij, aby zapłacić w nadchodzącej wersji beta iOS w tym roku, ale nie jesteśmy pewni, kiedy. Wreszcie Apple zakończył ogłoszenie, potwierdzając, że firma nie wie, co jest kupowane ani kto to kupuje. Co więcej, transakcje Tap to Pay są szyfrowane i przetwarzane przy użyciu Secure Element firmy Apple, dzięki czemu wszystko jest bezpieczne, prywatne i bezpieczne.

Źródło: Apple

Czy ten post był pomocny?