Skip to content

Aqara przesuwa aktualizację oprogramowania sprzętowego Matter na styczeń – recenzja Geek

28 de grudzień de 2022

Logo Matter na granatowym tle.

W listopadzie Aqara ogłosiła, że ​​do końca 2022 roku doda kompatybilność z Matter do swojego centrum sterowania inteligentnym domem Aqara Hub M2. Urząd HomeKit skontaktował się z firmą, aby sprawdzić, czy aktualizacja dotrze na czas.

Odpowiedź, jaką otrzymali od przedstawiciela Aqary, była taka, że ​​firma opóźniła premierę do stycznia 2023 r., powołując się na potrzebę zapewnienia odpowiedniego doświadczenia klienta. Przedstawiciele powiedzieli dalej Urząd HomeKit że firma opublikuje szczegóły dotyczące wdrożenia Matter w odpowiednim czasie.

Dodanie obsługi Matter do Aqara Hub M2 sprawi, że dziesiątki urządzeń Zigbee będą kompatybilne z nowym standardem inteligentnego domu. Protokół open source ma na celu połączenie wszystkich inteligentnych urządzeń domowych w jeden ekosystem. Nie będziesz więc musiał używać wielu aplikacji i platform do kontrolowania różnych aspektów swojego inteligentnego domu. Wielkie nazwiska w branży inteligentnego domu, takie jak Amazon, Apple i Google, zgodziły się na zastosowanie Matter w swoich inteligentnych urządzeniach domowych.

Chociaż to opóźnienie dla Aqara Hub M2 może być frustrujące, warto poczekać dodatkowy czas, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Nieudane wdrożenie Matter może spowodować, że wiele inteligentnych urządzeń domowych przestanie działać, powodując niepotrzebne spustoszenie w Twoim życiu.

Aqara przesuwa aktualizacje oprogramowania sprzetowego Matter na styczen – recenzja

Źródła: Krawędź, Urząd HomeKit

Czy ten post był pomocny?