Skip to content

Archeologia przybywa do Minecrafta

11 de luty de 2023
Archeology 1280x720 2

Garncarstwo w Minecraft

Mojang Studios pracowało nad dużą aktualizacją Minecrafta, znaną jako Minecraft 1.20, i teraz znamy przynajmniej jeden nowy element w drodze: archeologię. Nie naprawdę.

Mojang, jedno z wielu studiów gier pod parasolem Microsoftu, potwierdziło w poście na blogu, że nowa funkcja w Minecraft 1.20 będzie nosić Cheology. Obszary z piaskiem, takie jak plaże i pustynie, będą miały nowy blok o nazwie „podejrzany piasek”. Szczotkowanie bloku nowym przedmiotem, pędzlem, spowoduje wydobycie ukrytych w nim elementów.

Głównym przedmiotem znalezionym podczas szczotkowania piasku będą „odłamki ceramiki”, a połączenie czterech z nich stworzy garnek. Pojawi się wiele wzorów, więc możesz powoli budować kolekcję unikalnych doniczek do swojej domowej bazy.

Nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat archeologii i nie jest ona jeszcze dostępna do testowania — Mojang mówi, że „już wkrótce pojawi się w migawkach, wersjach beta i wersjach zapoznawczych”. Studio twierdzi również, że jest to dopiero pierwsza iteracja i możliwe, że może to łączyć się z innymi funkcjami pojawiającymi się w Minecraft 1.20. Przynajmniej wspaniale jest mieć w Minecrafcie elementy w stylu Indiany Jonesa.

Źródło: Blog Minecrafta

Czy ten post był pomocny?