Skip to content

Arkusze Google dodają kolorowe „żetony”

12 de grudzień de 2022
google sheets logo yellow gradient hero

Logo Arkuszy Google z żółtym gradientowym tłem.

Arkusze kalkulacyjne są przydatne do wielu rzeczy, a wśród tych zastosowań jest zarządzanie projektami/zadaniami. Arkusze Google to jedna z najłatwiej dostępnych i najbardziej użytecznych usług arkuszy kalkulacyjnych, a teraz staje się nieco bardziej przyjazna również do celów zarządzania zadaniami.

Google ogłosiło, że Arkusze zyskują wsparcie dla żetonów rozwijanych. Możesz dodawać rozwijane żetony do komórek w arkuszu kalkulacyjnym i przypisywać różne kolory, służąc jako dodatkowy wskaźnik wizualny i informujący o stanie czegoś na pierwszy rzut oka. W pewnym sensie wyglądają bardzo podobnie do rozwijanych chipów, które są często używane w odpowiednich usługach zarządzania zadaniami, takich jak Asana i Airtable.

Przepływ pracy tworzenia tych żetonów i wszystkich innych reguł sprawdzania poprawności danych również został zmieniony. Teraz wszystkie reguły, które zostały ustanowione na określonej karcie Arkusze, można przeglądać i edytować, a nowe reguły można dodawać z widoku paska bocznego.Zgodnie Google, ten przepływ pracy jest teraz podobny do tego, w jaki sposób ustanawia się reguły dla nazwanych zakresów, zakresów chronionych i formatowania warunkowego.

Należy zauważyć, że Arkusze obsługiwały już elementy rozwijane w menu. Jeśli już, wydaje się, że jest to budowanie na szczycie, ułatwiając tworzenie tych list rozwijanych, a także dodając kolorowy element wizualny „chip” — w tej chwili były to w zasadzie tylko elementy tekstowe.

Ta funkcja jest już wdrażana i powinna być dostępna w Arkuszach wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych 15 dni.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?