Skip to content

Ask How-To Geek: Przywracanie XBMC FTP, zmiana nazwy programów telewizyjnych i Android Market w emulacji

25 de lipiec de 2021
askthegeek234

Raz w tygodniu zaglądamy do naszej torby pocztowej czytelnika i odpowiadamy na Twoje palące pytania. Dzisiaj przyglądamy się, jak włączyć brakującą funkcjonalność FTP w XBMC, zmienić nazwy pobranych programów telewizyjnych i uzyskać dostęp do Marketu podczas emulacji Androida.

Przywracanie usługi FTP w XBMC

1627226991 967 Ask How To Geek Przywracanie XBMC FTP zmiana nazwy programow telewizyjnych

Drogi geeku poradników,

Niedawno porzuciłem moje stare jednostki XBMC oparte na Xboksie na rzecz nowoczesnej jednostki XBMC opartej na nettopie (wideo HD, nadchodzę!) tylko po to, by przerazić się, że nie ma obsługi FTP? Jestem przyzwyczajony do edytowania plików i pracy z moim Xboxem przez FTP! Szukałem wysoko i nisko w menu ustawień i nie mogę nigdzie znaleźć ani jednego odniesienia do FTP. Co daje?

Szukam FTP

Drodzy Poszukiwacze,

Twoja niemożność znalezienia funkcji FTP w nowych wersjach XBMC nie jest tak naprawdę porażką z twojej strony. Odkąd XBMC wyskoczyło statek z rzeczywistego Xboksa, usunęli wbudowany FTP. Zakładają, że po prostu użyjesz funkcji FTP podstawowego systemu operacyjnego. Chociaż wydaje nam się, że to trochę przeoczenie, aby nie uwzględniać serwera FTP domyślnie w żadnej instalacji XBMC opartej na live (ponieważ jest trochę kłopotliwe, aby się tam dostać i zainstalować go samodzielnie), rozumiemy, dokąd zmierzają z. Aby uzyskać dostęp do instalacji XBMC przez FTP, musisz zainstalować serwer FTP na komputerze.

Aby wszystko było proste, sugerujemy użycie FileZilla. Istnieją oczywiście lżejsze aplikacje, ale jeśli dopiero zaczynasz bawić się serwerami FTP (szczególnie instalując je w systemie Linux, jeśli jesteś głównie użytkownikiem systemu Windows), obszerna dokumentacja instalacyjna dla FileZilla będzie nieoceniona.

Zmienianie nazwy pobranych programów telewizyjnych

1627226991 337 Ask How To Geek Przywracanie XBMC FTP zmiana nazwy programow telewizyjnych

Drogi geeku poradników,

Mam mnóstwo pobranych programów telewizyjnych z wszelkiego rodzaju krętymi konwencjami nazewnictwa. Naprawdę chciałbym, aby wszystko było jednolite, po części dlatego, że jestem trochę OCD z tego powodu, a częściowo dlatego, że znacznie ułatwia to szukanie danych z programów telewizyjnych i okładek. Mam kilka aplikacji do zmiany nazw, ale wszystkie są przeznaczone do masowej zmiany nazw plików i żadna z nich nie ma żadnych narzędzi do radzenia sobie z trudnymi tematami, takimi jak programy telewizyjne. Pomoc! Nie chcę tego wszystkiego robić ręcznie.

Narzędzie do pobierania OCD

Drogi OCD,

Masz prawo poprosić o pomoc, zanim prześlesz swoją kolekcję multimediów na łaskę ogólnego narzędzia do zmiany nazwy. Chociaż istnieje więcej niż kilka narzędzi do zmiany nazwy telewizorów, jednym z najprostszych jest TVRenamer. Może pomóc w zmianie nazw plików (a także w automatycznej zmianie nazw innych ważnych plików, które są przechowywane wraz z nim, takich jak napisy i grafika). Sprawdź nasz przewodnik dotyczący korzystania z TVRenamer tutaj.


Jedna rzecz, którą chcielibyśmy Zdecydowanie radzić co musisz zrobić przed zmianą nazwy, to pobrać dowolne napisy do swoich programów. Napisy są prawie zawsze zsynchronizowane (z dokładnością do ułamka sekundy) z bardzo konkretnymi wydaniami. Jeśli usuniesz wszystkie te informacje z nazwy pliku i zredukujesz je do: SomeShow S01E01.mkv zamiast SomeShow S.01 E.01 CrazyBoysRipPalace HDTV SomeJibbaJabba H264 720p.mkv to sprawia, że ​​znalezienie dobrych napisów jest prawie niemożliwe. Chwyć swoje napisy pierwszy, a następnie przejrzyj i zmień wszystkie nazwy.

Android Market w emulacji

1627226991 893 Ask How To Geek Przywracanie XBMC FTP zmiana nazwy programow telewizyjnych

Drogi geeku poradników,

W zeszłym roku postępowałem zgodnie z twoim przewodnikiem, aby skonfigurować emulator Androida. Zrobiłem to głównie dlatego, że chciałem pobawić się z Androidem, zanim kupię nowy telefon z Androidem. Niedawno wróciłem do gry z emulatorem ponownie, aby wypróbować aplikacje przed zainstalowaniem ich na moim telefonie i (jeśli mam być całkowicie szczery) zagrać w kilka gier, od których uzależniłem się na moim komputerze. Niestety nie mogę nawet znaleźć Rynku, aby dostać się do tych wszystkich wspaniałych gier. Co daje?

Tęsknota za UniWar

Drogi Miłośniku UniWar,

Po pierwsze, lepiej wyślij e-mail ze swoim pseudonimem UniWar. Uderzymy cię wściekłością tysiąca Tytanów. Po drugie, nie możesz znaleźć Rynku, ponieważ go tam nie ma. Umieścimy to w jednym „Co oni myśleli?” kategorii, w której wrzuciliśmy brak FTP w XBMC do wcześniejszej części tego wydania Ask How-To Geek. Na pewno byłoby miło, gdyby rynek był domyślnie włączony. Nie bój się jednak, tak wiele osób chciało wiedzieć, jak skonfigurować Market po opublikowaniu tego przewodnika po emulacji Androida, w którym opublikowaliśmy artykuł uzupełniający o tym, jak włączyć Market. A teraz poważnie, wyślij nam swój pseudonim UniWar; położyliśmy tyle podstaw do zmarnowania, że ​​nikt już z nami nie będzie się bawił.

Masz pytanie, które chcesz zadać personelowi How-To Geek? Napisz do nas e-mail [email protected], a następnie poszukaj rozwiązania w kolumnie Ask How-To Geek.

Czy ten post był pomocny?