Skip to content

Asystent Google i zadania z kalendarza mają nowy dom

18 de luty de 2023
screenshot 10 06 2022 104936

Google Pixel Watch z kalendarzem

Jeśli korzystasz z przypomnień w Kalendarzu Google i Asystencie Google, Google od jakiegoś czasu chce się ich pozbyć i przenieść je do dedykowanej aplikacji do tego celu, Google Tasks. Firma jest teraz gotowa do przyspieszenia tej zmiany dla wszystkich.

Jak firma wcześniej ogłosiła, Google będzie kontynuować migrację istniejących przypomnień w Kalendarzu Google i Asystencie do Google Tasks w nadchodzących miesiącach. W nadchodzących tygodniach użytkownicy zaczną widzieć wyskakujące okienka, aby powiadomić ich o zmianie, a także dać im skrót do migracji istniejących przypomnień do zadań. Jednak od maja Google zacznie automatycznie przenosić wszystkie pozostałe przypomnienia do Listy zadań, gdy tylko będzie to możliwe, a jeśli jakiekolwiek przypomnienia nie zostaną przeniesione w tym okresie, wszystkie pozostałe dane przypomnień zostaną usunięte 22 czerwca.

To nie jest tak, że tracisz jakąkolwiek funkcjonalność, migrując wszystkie te dane do Listy zadań. Współpracują też z Asystentem i Kalendarzem, a dostęp do nich uzyskasz także z Gmaila, Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji. Więc jeśli już, to prawdopodobnie jest to zmiana na lepsze.

Jeśli masz konto osobiste, Google powinno zająć się wszystkim w nadchodzących miesiącach. Jeśli jednak masz konto firmowe, sprawy mogą wyglądać nieco inaczej, a jeśli Twoja firma wyłączyła Zadania, możesz utracić wszystkie dane przypomnień, jeśli nie zostaną one aktywowane do 22 czerwca.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?