Skip to content

AT&T może uruchomić w przyszłym roku absurdalny 20-gigabitowy Internet domowy — Recenzja Geek

12 de czerwiec de 2022
3942e002 1024x576 1

Logo AT&T.

W styczniu AT&T zaczął oferować szalenie szybkie połączenia światłowodowe 5-Gigabit dla wybranych domów. Jednak najnowsze osiągnięcie AT&T sprawia, że ​​5-Gigabitowy internet wygląda jak dziecinna zabawa — jest to pierwsza firma, która w teście laboratoryjnym osiągnęła symetryczne prędkości 20-gigabitowe. I może oferować usługę 20-Gigabitową w 2023 roku.

Stworzenie silnej infrastruktury światłowodowej zajęło AT&T kilka lat. Ale teraz, gdy duża liczba osób ma dostęp do światłowodu AT&T, firma jest gotowa do poczynienia ogromnych postępów technologicznych. Wielogigabitowe światłowód już robił wrażenie, ale 20-Gigabit to po prostu szaleństwo.

Są to prędkości symetryczne, co oznacza, że ​​możesz pobierać i przesyłać 20 Gb/s. Dla porównania, pobranie gry takiej jakFortnite ze sklepu Epic Games Store zajęłoby mniej niż minutę przy spadku o 20 Gb/s.

Eddie Barker, asystent wiceprezesa AT&T ds. mobilności i architektury dostępu (co za długi tytuł), wyjaśnił plan gryCNET. Mówi, że AT&T planuje wprowadzić światłowody 20-Gigabitowe do końca 2023 r. lub na początku 2024 r., co jest imponującą perspektywą, która ugruntuje pozycję AT&T jako najszybszego dostawcy usług internetowych dla konsumentów.

Większość ludzi nie potrzebuje jednak światłowodu 20-gigabitowego. A biorąc pod uwagę, że plan 5-Gig kosztuje 180 USD miesięcznie, nie chciałbym widzieć kosztu 20-Gig. Co jest warte, Barker mówi, że wdrożenie 20-Gig będzie obejmować kilka wolniejszych poziomów, takich jak światłowód 10-Gig i 15-Gig.

Źródło: AT&T

Czy ten post był pomocny?