Skip to content

Audacity 3.3 ma jeszcze więcej efektów dźwiękowych w czasie rzeczywistym

25 de kwiecień de 2023
Audacity Hero

Audacity jest prawdopodobnie jednym z najlepszych darmowych narzędzi do edycji audio. W swojej najnowszej wersji, wersji 3.3, staje się jeszcze lepszy dzięki kilku dodatkom — co ważniejsze, włączeniu większej liczby filtrów na żywo w czasie rzeczywistym.

Efekty w czasie rzeczywistym zostały wprowadzone w Audacity 3.2 i są to w zasadzie efekty, które można szybko zastosować i usunąć z dźwięku w trakcie. To tak proste, jak dodanie go lub usunięcie, jeśli nie podoba ci się jego brzmienie. Jest to sprzeczne ze zwykłymi efektami, w których musisz je dodawać i renderować każdą najmniejszą zmianę, której chcesz słuchać — efekty w czasie rzeczywistym sprawiają, że ten proces jest znacznie wygodniejszy. Efekty w czasie rzeczywistym są również nieniszczące, więc w dowolnym momencie możesz powrócić do oryginalnego dźwięku.

Teraz szereg nowych efektów jest kompatybilnych z tą nową modalnością czasu rzeczywistego. Należą do nich Bass & Treble, Distortion, Phaser, Reverb i Wahwah. Dostępny jest również nowy efekt o nazwie Shelf Filter, który uzupełnia górnoprzepustowy, dolnoprzepustowy i Notch, i można uzyskać do niego dostęp z panelu Efekty, przechodząc do EQ & Filters.

Jest też nowa liniowa linijka decybeli, a także nieco ulepszony dok dolnego paska narzędzi. Jeśli jesteś użytkownikiem Audacity, zalecamy przejrzenie pełnego dziennika zmian, aby zobaczyć wszystkie drobne zmiany i poprawki dodawane do tej wersji. Same efekty w czasie rzeczywistym prawdopodobnie sprawiają, że to wydanie jest warte aktualizacji.

Źródło: Audacity (GitHub)
Przez: OMG! Linuks

Czy ten post był pomocny?