Skip to content

Automatyczne tłumaczenie tekstu w Google Chrome

31 de lipiec de 2021
autotranslate01

Potrzebujesz szybkiego i prostego sposobu na zrozumienie nieznanego Ci języka podczas przeglądania Internetu? Dołącz do nas, gdy przyjrzymy się rozszerzeniu Auto-Translate dla Google Chrome.

Instalacja i opcje

Podczas dodawania rozszerzenia do Chrome zostaniesz poproszony o potwierdzenie instalacji… kliknij „Zainstaluj”, aby zakończyć proces.

Po zakończeniu instalacji zauważysz małe okno komunikatu zarządzania rozszerzeniami, ale nie będzie widocznego przycisku paska narzędzi. W tym momencie będziesz musiał przejść do Opcji, aby ustawić domyślne języki, dodatkowe konfiguracje i skróty klawiaturowe.

1627723324 648 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Jedyną metodą uzyskania dostępu do opcji rozszerzenia jest „Strona rozszerzeń Chrome”…

1627723324 19 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Po przejściu do opcji zauważysz, że istnieją trzy domyślne „Obszary kart konfiguracji” … każdy powiązany z określonym domyślnym „Skrótem klawiaturowym”. Każdy z nich będzie miał nieco inną konfigurację (tj. „Z języka” i „Dodatkowe konfiguracje”).


Uwaga: W razie potrzeby możesz trwale usunąć „Zakładki konfiguracyjne”, klikając „Zakładki Xs”.

1627723325 376 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Jeśli zdecydujesz się dodać „Konfigurację niestandardową”, zobaczysz to. Zwróć uwagę, że możesz skonfigurować swój własny „Skrót klawiaturowy” i że dwie „Dodatkowe konfiguracje” są „wybierane automatycznie” (możesz chcieć je odznaczyć).

1627723325 524 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w określonej „karcie konfiguracji” i zapiszesz je, zobaczysz kartę „zacienioną” w ten sposób. Jeśli chcesz wprowadzić dalsze zmiany w innych „kartach konfiguracji”, po prostu kliknij w dowolnym miejscu „przycisku”, aby usunąć „cieniowanie”.

1627723325 162 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Automatyczne tłumaczenie w akcji

Sztuczka przy korzystaniu z tego rozszerzenia polega na tym, aby najpierw przytrzymać klawisze powiązane z wybranymi skrótami klawiaturowymi / językami, a następnie podświetlić tekst, który chcesz przetłumaczyć.

W naszym przykładzie mamy zestaw „Ctrl + podświetlony tekst (zaznaczenie)” dla języka angielskiego i „Ctrl + Shift + podświetlony tekst (zaznaczenie)” ustawiony dla języka chińskiego uproszczonego. Zaczęliśmy od południowokoreańskiej witryny z wiadomościami… „obszar zaznaczony na czerwono” to tekst, który wybraliśmy. Oto nasze tłumaczenie na język angielski…

Uwaga: Gdy tylko pojawi się „wyskakujące tłumaczenie”, nie będziesz musiał przytrzymywać przycisku myszy. Kolor podświetlenia nad tekstem również „zniknie”.

1627723325 451 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

I nasze uproszczone chińskie tłumaczenie.

1627723325 284 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome


Aby było ciekawie, odwiedziliśmy następnie francuską stronę internetową. Jeszcze raz tłumaczenie na język angielski…

1627723325 653 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

I tłumaczenie na chiński uproszczony.

1627723326 768 Automatyczne tlumaczenie tekstu w Google Chrome

Wniosek

Podczas naszych testów rozszerzenie było nieco przesunięte w tłumaczeniach, ale jeśli potrzebujesz szybkiego sposobu na zrozumienie, co mówi konkretna strona internetowa, jest to zdecydowanie bardzo wygodne rozszerzenie.

Spinki do mankietów

Pobierz rozszerzenie Auto-Translate (rozszerzenia Google Chrome)

Czy ten post był pomocny?