Skip to content

Automatycznie wyczyść historię pobierania w Firefoksie

26 de lipiec de 2021
downloadlist

Jedną rzeczą, która mnie denerwuje w Firefoksie, jest to, że pojawia się okno pobierania, pokazujące wszystkie poprzednie pobrania. Jestem pewien, że ta funkcja może się przydać dla niektórych i musi być docenianą funkcją, ponieważ umożliwia ich wyszukiwanie, ale zazwyczaj pamiętam, co pobieram, kiedy to pobrałem i dlaczego to pobrałem. Tak więc dla mnie jest to bardziej uciążliwe niż troska o prywatność. Jeśli jednak masz wspólny komputer lub laptop, prywatność i bezpieczeństwo mogą być głównym problemem. Tak czy inaczej, zmiana kilku ustawień z pewnością może pomóc.

Otwórz Firefox i kliknij Narzędzia Opcje, a następnie zakładkę Prywatność. W sekcji Dane prywatne zaznacz pole i odznacz „Zapytaj mnie przed wyczyszczeniem…” następnie kliknij przycisk Ustawienia.

1627295616 292 Automatycznie wyczysc historie pobierania w Firefoksie

W polu Wyczyść prywatne dane zaznacz „Historię pobierania” i każdy inny dodatek do pobierania, który możesz mieć. Na przykład widzisz, że mam W dół ich wszystkich włączone, teraz kliknij OK.

1627295616 258 Automatycznie wyczysc historie pobierania w Firefoksie

Wreszcie, będąc nadal w opcjach, kliknij kartę Główne i w sekcji Pobieranie usuń zaznaczenie „Pokaż okno pobierania…” i kliknij OK, aby wyjść z opcji i zaakceptować wszystkie zmiany.

1627295616 926 Automatycznie wyczysc historie pobierania w Firefoksie

Altówka! Teraz nie zobaczysz wyskakującego okna pobierania i za każdym razem, gdy zamkniesz Firefoksa, cała historia pobierania zostanie wyczyszczona.

1627295616 436 Automatycznie wyczysc historie pobierania w Firefoksie


Jak już wspomniałem, wymyśliłem ten post jako sposób na pozbycie się tego, co uważam za irytację. Z drugiej strony jest to również świetna wskazówka dotycząca prywatności i bezpieczeństwa.

Czy ten post był pomocny?