Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Bezpłatna ochrona przed wirusami dzięki AntiVir Personal Edition

1 de sierpień de 2021
privateuseagreement

Prowadząc firmę zajmującą się naprawą komputerów PC, mam do czynienia z dużą ilością wirusów i programów szpiegujących na komputerach moich klientów. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: Jakiego antywirusa powinienem używać? Odpowiedzią jest oczywiście ta ze zaktualizowanymi definicjami wirusów!

Istnieje wiele opcji antywirusowych, takich jak aplikacje komercyjne Norton i Trend Micro, które są zdecydowanie skuteczne i zapewniają niemal przytłaczającą liczbę funkcji, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, bezpłatne osobiste aplikacje antywirusowe są bardzo dobrym rozwiązaniem. wybór również.

W ciągu najbliższych kilku tygodni przyjrzymy się kilku niezawodnym bezpłatnym opcjom.

Avira AntiVir Personal

Osobista edycja Avira AntiVir to popularne i wszechstronne rozwiązanie antywirusowe. AntiVir skanuje szybko i wydajnie, nie obciąża zasobów systemowych i zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym dzięki AntiVir Guard. Wersja osobista jest całkowicie darmowa do użytku prywatnego.

1627828250 533 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Instalacja jest płynnym procesem. Jeśli chcesz szybko zabezpieczyć swój komputer za pomocą programu AntiVir, wybierz opcję Kompletna instalacja. Osobiście lubię mieć nieco większą kontrolę nad komponentami podczas instalacji. Jeśli masz wątpliwości, jakich komponentów potrzebujesz, zachowaj ostrożność przy pełnej instalacji.

instalacja niestandardowa


AntiVir umożliwia aktualizację bazy wirusów od razu podczas instalacji, dzięki czemu można od razu aktywować dokładne, pełne skanowanie systemu.

zaktualizuj od razu

Po udanej instalacji zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w Avira. Rejestracja z pewnością nie jest wymagana, ale jeśli używasz AntiVir po raz pierwszy, możesz być zainteresowany otrzymywaniem aktualnych aktualizacji i nowości.

1627828250 145 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Zauważyłem, że pełne skanowanie systemu jest zaskakująco szybkie. Podczas skanowania pojawia się okno pokazujące postęp. Istnieje również możliwość wstrzymywania, zatrzymywania i wznawiania skanowania z tego panelu.

1627828250 102 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

W przypadku dowolnego programu antywirusowego zauważysz opóźnienie w działaniu podczas aktywnego skanowania. Jeśli to możliwe, zaplanuj pełne skanowanie systemu poza godzinami pracy. Aby zaplanować skanowanie, uruchom Avira UI i wyświetl Harmonogram administracji.

1627828251 772 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Zaznacz domyślne Pełne skanowanie systemu i nadaj zadaniu nazwę i opis.

1627828251 558 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Następnie wybierz profil lub to, co chcesz zeskanować w tej pracy. Jak widzisz możesz wykonać pełny skan systemu lub zawęzić go do poszczególnych sekcji.

1627828251 965 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition


Następnym krokiem jest wybranie dziennego, tygodniowego lub miesięcznego harmonogramu oraz czasu skanowania. Tutaj możesz zaplanować to na „poza godzinami”. Rzeczywisty czas jest wojskowy, więc wiesz, czy jest przed południem czy po południu.

1627828251 603 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Na koniec wybierz tryb wyświetlania, który będzie miał interfejs użytkownika podczas skanowania. Możesz wybrać zmaksymalizowane, zminimalizowane lub niewidoczne. Możesz także wyłączyć komputer po skanowaniu, aby zaoszczędzić energię i dodać do Ekologiczne obliczenia.

1627828251 901 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

AntiVir zintegruje się z Eksploratorem Windows, dzięki czemu będziesz mógł skanować poszczególne pliki.

kliknij prawym przyciskiem myszy skanowanie

W przypadku wykrycia wirusa możesz uzyskać szczegółowe informacje z bazy danych Avira. Jest to przydatne z kilku powodów. Dowiadujesz się o poziomie zagrożenia złośliwego oprogramowania, w razie potrzeby o szczegółowych instrukcjach usuwania lub możesz stwierdzić, że jest to fałszywy alarm.

1627828252 146 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

AntiVir ma wyskakujące okienko zachęcające do zakupu wersji premium za każdym razem, gdy aktualizujesz bazę danych definicji, ale wydaje się to drobną niedogodnością dla bezpłatnej ochrony antywirusowej.

Wyskakująca reklama avira podczas aktualizacji

Ostatnią cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest raportowanie. Możesz uzyskać szczegółowy raport tekstowy lub wszystkie skany i aktualizacje, które mają miejsce.

1627828252 102 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AntiVir Personal Edition

Pobierz Avira AntiVir Personal Edition

Czy ten post był pomocny?