Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Bezpłatna ochrona przed wirusami dzięki narzędziom PC Tools Anti-Virus

6 de lipiec de 2021
install1 1024x800 1

Jak dotąd w naszej serii o darmowych narzędziach antywirusowych, które omówiliśmy AVG, Avast, Antywirus i MałżWin, a dzisiaj pokażemy PC Tools AntiVirus, autorstwa tych samych ludzi, którzy stworzyli dobrze znane narzędzie antyszpiegowskie Spyware Doctor.

Instalowanie programu PC Tools AntiVirus

Instalacja PC Tools nie mogła być prostsza, właściwie wszystko miałem zainstalowane i zaktualizowane w mniej niż 2 minuty. W chwili pisania tego tekstu aktualna wersja to 5.0.

Program PC Tools Anti-Virus wykorzystuje funkcję aktualizacji o nazwie Aktualizacje inteligentne. Pojawia się to od razu podczas instalacji, aby od razu uzyskać najnowsze aktualizacje bazy danych.

inteligentne pliki aktualizacji

Interfejs użytkownika jest atrakcyjny i łatwy w użyciu. Wszystkie ustawienia i działania programu PC Tools Anti-Virus są dostępne tutaj.

Interfejs użytkownika

Do mojego pierwszego skanowania użyłem funkcji Intelli-Scan, która była domyślnie włączona. Łał! Skan w mniej niż minutę? Cóż, według raportu ze skanowania (który jest generowany po każdym skanowaniu) okazuje się, że przeskanowano tylko 1288 plików. Intelli-Scan skanuje tylko krytyczne obszary komputera i szuka aktywnych zagrożeń.

wyniki skanowania


Następnie przetestowałem pełne skanowanie systemu, które zakończyło się w mniej niż 15 minut, co jest najszybszym ze wszystkich narzędzi, które omówiliśmy.

1625560358 822 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki narzedziom PC Tools

Dostępna jest również funkcja planowania skanowania. Codziennie, co tydzień lub co miesiąc o określonych porach dnia.

1625560358 627 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki narzedziom PC Tools

Możesz wykonać pełne skanowanie systemu, Intelli-Scan lub skanowanie niestandardowe, w którym wybierasz pliki i katalogi.

Skanowanie niestandardowe

Wniosek

PC Tools Anti-Virus Free Edition wydaje się dobrym wyborem dla narzędzia antywirusowego, ponieważ dostępne funkcje są porównywalne, ale nie są tak bogate jak inne i nie są domyślnie włączone. Dostępna jest również funkcja ochrony w czasie rzeczywistym o nazwie Intelli-Guard. Za 49,95 USD otrzymasz cały pakiet zabezpieczeń, który obejmuje ochronę przed spamem i oprogramowaniem szpiegującym.

Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki narzedziom PC Tools

Zbliżamy się do zakończenia naszej bezpłatnej serii narzędzi antywirusowych. Jeśli są jakieś, których używasz lub chciałbyś pokryć, zdecydowanie zostaw komentarz lub skontaktuj się z nami, a zobaczymy, co możemy zrobić.

Pobierz PC Tools Anti-Virus Free Edition

Czy ten post był pomocny?