Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Identyfikuj i eliminuj oprogramowanie szpiegujące za pomocą Comodo BOClean

29 de lipiec de 2021
1627582027 1install

Przechodząc przez serię Secure Computing, odkryliśmy, że Comodo ma kilka świetnych produktów. Do tej pory przyjrzeliśmy się ich Antywirus i pochwalił Comodo Firewall. Dzisiaj przyjrzymy się Comodo BOClean, ładnemu „ustaw i zapomnij” Narzędzie do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Instalacja

Instalacja jest prosta przy użyciu kreatora. Jest tylko kilka rzeczy, o których chcieliśmy zwrócić uwagę. Po pierwsze, BOClean naprawdę chce się upewnić, że na komputerze nie ma innych wystąpień wcześniejszej wersji. W rzeczywistości prosi cię dwukrotnie podczas instalacji.

Po upewnieniu się, że na komputerze nie ma innej wersji BOClean, pojawią się normalne okna kreatora. Po prostu użyj domyślnej lokalizacji i naciśnij Zainstaluj.

zainstaluj katalog

Comodo BOClean zaktualizuje bazę danych do najnowszej wersji, zanim będzie całkowicie gotowa do użycia.

zainstaluj aktualizację bazy danych

Korzystanie z Comodo BOClean

Po uruchomieniu BOClean będzie działał w tle i monitorował system, na pasku zadań wyświetlana jest ikona. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonę otworzy główne menu.

menu główne


Pierwszą czynnością powinno być upewnienie się, że baza danych jest aktualna poprzez wykonanie ręcznej aktualizacji z panelu sterowania.

1627582026 516 Bezpieczne przetwarzanie Identyfikuj i eliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca Comodo

Istnieje kilka ustawień, które możemy zmienić, w tym konfiguracje ułatwiające pracę administratora, takie jak nienadzorowane czyszczenie i usuwanie, automatyczne aktualizacje i przechowywanie raportów. Z tego miejsca można również ustawić BOClean w „trybie ukrycia”, w którym nie można wprowadzić zmian w jego konfiguracji i można na stałe ukryć ikonę w zasobniku.

1627582026 494 Bezpieczne przetwarzanie Identyfikuj i eliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca Comodo

Skonfigurowanie trybu ukrycia w BOClean chroni innych użytkowników komputera przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian w programie. Podczas konfigurowania tych ustawień otrzymasz komunikat ostrzegawczy z pytaniem, czy jesteś pewien.

1627582026 111 Bezpieczne przetwarzanie Identyfikuj i eliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca Comodo

Dla tych geeków, którzy są wystarczająco ciekawi, BOClean zawiera listę chronionych trojanów, które są monitorowane.

pokryte malwayr

Wniosek

Comodo po raz kolejny stworzył świetne narzędzie anty-malware z BOClean. Usunie złośliwe wpisy rejestru, nie wymaga ponownego uruchomienia po usunięciu, codziennych aktualizacji i kilku dostosowań dla użytkownika. Może to być program bardziej odpowiedni dla zaawansowanego użytkownika komputera, ponieważ istnieje kilka szczegółowych ustawień ochrony. Jednak po skonfigurowaniu wszystkiego nie potrzeba wiele opcji administracyjnych.

1627582026 600 Bezpieczne przetwarzanie Identyfikuj i eliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca Comodo

Pobierz Comodo BOClean dla Windows XP i Vista

Czy ten post był pomocny?