Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Pomóż identyfikować i eliminować złośliwe oprogramowanie dzięki Ad-Aware

25 de lipiec de 2021
158

Jeśli chodzi o złośliwe oprogramowanie (złośliwe oprogramowanie), różne terminy, takie jak oprogramowanie reklamowe, oprogramowanie szpiegujące, złośliwe oprogramowanie itp., są podawane w zależności od podejmowanych działań. Każdy z tych niechcianych elementów oprogramowania robi inne rzeczy, ale najważniejsze jest to, że nie chcesz go mieć na swoim komputerze.

Oto łatwe do zrozumienia definicje, które powinny pomóc Ci lepiej zrozumieć, co oznacza, gdy słyszysz te terminy.

Programy szpiegujące Oprogramowanie zainstalowane na Twoim komputerze za Twoją zgodą lub bez niej, które zbiera informacje o zwyczajach surfowania po Internecie i może potencjalnie gromadzić dane osobowe.
Oprogramowanie reklamowe Oprogramowanie zainstalowane na Twoim komputerze za Twoją zgodą lub bez niej, które wyświetla wyskakujące okienka na ekranie komputera
Grayware Oprogramowanie zainstalowane na Twoim komputerze za Twoją zgodą lub bez niej, które znajduje się w „szarej strefie”, co oznacza, że ​​nie jest tak poważne jak wirus, ale irytujące.
Złośliwe oprogramowanie Wszystkie powyższe i więcej, w tym wirusy, trojany, robaki i rootkity.

W tym tygodniu nasza seria zaczyna się za darmo Programy anty-złośliwe. Ponieważ żadne narzędzie antyszpiegowskie nie jest doskonałe, przyjrzymy się głównym z nich. Pod koniec tej serii przyjrzymy się wszystkim aplikacjom antywirusowym, które omówiliśmy wcześniej, oraz aplikacjom antyszpiegowskim z tej serii i polecimy kombinacje, które uważamy za najlepsze.

Najpierw spójrzmy na Ad-Aware 2008 firmy Lavasoft, który jest darmowy do użytku domowego.

Podczas instalacji pojawi się następujący ekran, aby wprowadzić licencję, jeśli ją kupiłeś, w przeciwnym razie wystarczy kliknąć „Używaj bezpłatnie” przycisk.

1627202781 887 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware


Przed całkowitym zakończeniem instalacji Ad-Aware zaktualizuje swoją bazę danych o najnowsze definicje.

1627202781 891 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Po udanej instalacji zauważysz dwa skróty na pulpicie, z których jeden to Oglądaj reklamy który jest narzędziem do ochrony adware w czasie rzeczywistym. Nie jest dostępny w wersji darmowej, na co wskazuje komunikat. Jest to oczywiście próba marketingowa, aby kupić wersję Plus i Pro, którą uważam za adware samo w sobie.

1627202782 966 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware1627202782 208 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

*Uwaga… możesz uzyskać bezpłatną wersję Ad-Aware Plus, korzystając z sztuczna oferta którego nie popieram. Zasadniczo rejestrujesz się na inne firmowe usługi próbne i SPAM na darmowy rok Plus lub Pro, który kończy się po roku. Możesz wybrać dwa różne tryby skanowania. Inteligentne skanowanie który skanuje najbardziej krytyczne części systemu lub Pełne skanowanie który zeskanuje wszystko i w rezultacie zajmie więcej czasu. W przypadku mocno zainfekowanych komputerów Pełne skanowanie jest dobrym wyborem. Aby móc korzystać ze skanowania niestandardowego, musisz uaktualnić do wersji Plus lub Pro.

1627202782 783 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Po rozpoczęciu skanowania będziesz mógł zobaczyć postęp i co zrobić, jeśli jakieś obiekty zostały zidentyfikowane.

1627202782 628 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Po zakończeniu skanowania wybierasz obiekty do usunięcia, możliwość ustawienia punktu przywracania przed usunięciem wpisów oraz podsumowanie skanowania, które możesz wyeksportować do dokumentu tekstowego.

1627202782 318 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

1627202782 133 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Ad-Aware ma różne ustawienia, które możemy zmienić. Jedną z funkcji, na którą warto zwrócić uwagę, jest narzędzie TrackSweep. Pozwala to usunąć ślady pozostawione po surfowaniu w Internecie. W rzeczywistości usunie ślady ze wszystkich trzech głównych przeglądarek internetowych.

1627202783 642 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware


Inne ustawienia można zmienić za pomocą skanowania, autoskanowania, interfejsu użytkownika (zmiana skórek) i plików dziennika. Nie wszystkie opcje są dostępne do czasu aktualizacji.

1627202783 903 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Wniosek

Na pewno jest wiele różnych opinii, jeśli chodzi o to, co jest “najlepszy” program antyszpiegowski. Żadne narzędzie nie będzie w 100% skuteczne, ale wszystkie są całkiem solidne. Niedługo będziemy mieć świetne porównania skanowania obok siebie i system ocen, dzięki czemu będziesz mógł podejmować bardziej świadome decyzje.

Ogólnie Ad-Aware to dobry wybór do identyfikacji zagrożeń i pozbywania się ich. Kilka lat temu Ad-Aware był zdecydowanie niezbędną bronią w arsenale najlepszych praktyk bezpieczeństwa. Jednak obecnie istnieje wiele innych darmowych narzędzi, które mogą wykonać tę pracę i oferują więcej funkcji, za które Lavasoft teraz pobiera opłaty.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli używasz zarówno Ad-Aware, jak i innego narzędzia antyszpiegowskiego, może to powodować konflikty. Weź Ad-Aware Free Edition na przejażdżkę przez około tydzień i zobacz, jak sobie radzi. Może to być narzędzie, którego szukasz.

1627202783 443 Bezpieczne przetwarzanie Pomoz identyfikowac i eliminowac zlosliwe oprogramowanie dzieki Ad Aware

Pobierz Ad-Aware 2008 [Link updated for Ad-Aware 11]

Czy ten post był pomocny?