Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: wykrywaj i eliminuj złośliwe oprogramowanie za pomocą programu Windows Defender

21 de lipiec de 2021
164 1024x839 1

Chociaż omawiamy wszystkie bezpłatne aplikacje antyszpiegowskie, uczciwie jest mówić o całkowicie darmowym narzędziu Windows Defender wbudowanym w system Windows Vista i dostępnym do bezpłatnego pobrania od firmy Microsoft dla użytkowników XP.

Ta aplikacja umożliwia skanowanie ręczne, zaplanowane i w czasie rzeczywistym z automatycznymi aktualizacjami sygnatur oprogramowania szpiegującego bez dużej utraty wydajności. Możesz także użyć go do kontrolowania, jakie aplikacje uruchamiają się podczas uruchamiania.

Oczywiście, jeśli korzystasz już z aplikacji antyszpiegowskiej innej firmy, naprawdę nie ma powodu, aby włączyć skanowanie w czasie rzeczywistym w programie Windows Defender. W tym scenariuszu możesz uzyskać wzrost wydajności, wyłączając go, a to nie jest Mit podkręcania systemu Windows. Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz zapytaj geeka.

Korzystanie z programu Windows Defender

Wybranie opcji Narzędzia i ustawienia uruchomi Cię we właściwym miejscu, aby zatrzymać uruchamianie aplikacji podczas uruchamiania, wybierając Eksplorator oprogramowania. Z tego miejsca możemy również wprowadzić inne poprawki.

Jeśli uważasz, że skanowanie w czasie rzeczywistym jest irytujące, ponieważ dysk twardy jest zawsze zajęty, po prostu przejdź do opcji i wyłącz je. Usuń zaznaczenie pola „użyj ochrony w czasie rzeczywistym”. Może to być szczególnie przydatne na laptopie, gdzie każda drobna zmiana pomaga wydłużyć żywotność baterii.

1626835972 553 Bezpieczne przetwarzanie wykrywaj i eliminuj zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu


Jeśli masz ustawione automatyczne aktualizacje, nie musisz się martwić o aktualizację bazy danych ochrony.

1626835972 885 Bezpieczne przetwarzanie wykrywaj i eliminuj zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu

Windows Defender faktycznie pozwala nam na kilka opcji skanowania. Szybkie skanowanie, które skanuje podstawowe katalogi systemu operacyjnego, Pełne skanowanie, które skanuje wszystkie pliki i foldery, oraz Skanowanie niestandardowe, które pozwala nam wybrać, co skanować.

1626835973 420 Bezpieczne przetwarzanie wykrywaj i eliminuj zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu

Wniosek

Program Windows Defender przeszedł długą drogę od momentu powstania. Jest to naprawdę solidna aplikacja chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem i ma mnóstwo funkcji, w tym planowanie czasu skanowania, przeglądanie dzienników skanowania i kontrolowanie jego zachowania.

Jeśli jesteś na XP i jeszcze go nie zainstalowałeś, polecam użycie narzędzia innej firmy. Są też inne poprawki, które możemy wykorzystać. Na przykład sprawdź artykuł The Geek o tym, jak zatrzymać irytujący balon „Windows zablokował niektóre programy startowe”.

Pobierz Windows Defender dla XP i Server 2003

Czy ten post był pomocny?