Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Znajdź i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujące za pomocą programu Spyware Terminator

15 de lipiec de 2021
169 1024x798 1

W ciągu ostatnich kilku tygodni omawialiśmy różne bezpłatne narzędzia, aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i bezbłędności korzystania z komputera. Kontynuując naszą serię Secure Computing, dzisiaj przyjrzymy się narzędziu Anti-Spyware Spyware Terminator.

Podczas instalacji zwróć uwagę, że możesz sprawdzić Ustawienia zaawansowane, które pozwolą na więcej opcji podczas konfiguracji.

Kolejnym ekranem, o którym należy wspomnieć podczas instalacji, jest pasek narzędzi Web Security Guard. Jak wiesz, wcale nie jestem fanem pasków narzędzi, więc odznaczam to. Zapewnia dodatkową ochronę podczas surfowania po Internecie, ale zarówno Internet Explorer 7, jak i Firefox 3 same w sobie oferują całkiem przyzwoitą ochronę.

1626367045 51 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Niestety dla tych, którzy korzystają z 64-bitowego systemu Windows, nie wszystkie funkcje Spyware Terminator będą działać. Możliwe jest tylko skanowanie i eliminacja oprogramowania szpiegującego. 32-bitowi użytkownicy systemów Vista i XP otrzymują dodatkowo ochronę w czasie rzeczywistym.

1626367045 985 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Upewnij się i zaktualizuj bazę danych Spyware od razu, naciskając przycisk Aktualizuj. Jeśli chcesz tylko zaktualizować bazę danych, zaznacz pole obok „Aktualizuj tylko bazę danych”. Jest to dobry wybór do szybkiego skanowania obiektów, jednak warto okresowo odznaczać tę opcję, aby znaleźć również nowe aktualizacje aplikacji.

1626367045 860 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu


Dostępne są trzy typy skanowania: Szybki, Pełny i Niestandardowy. Fast sprawdzi tylko twój system, rejestr i pliki wykonywalne. Podczas gdy Full skanuje wszystko, a Custom pozwala wybrać.

Skanuj Wybierz

Planowanie skanowania jest możliwe dzięki Spyware Terminator. Wystarczy wybrać dzień i godzinę, opcje skanowania i zapisać. Chociaż opcja szybkiego skanowania jest szybkim i łatwym rozwiązaniem, ale skanuje tylko pliki wykonywalne. Zaplanowanie pełnego skanowania da ci więcej spokoju.

1626367045 841 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Podczas skanowania wyświetlany jest postęp skanowania. Skanowanie można wstrzymać lub przerwać w dowolnym momencie, gdy jest uruchomione.

postęp skanowania

Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport w interfejsie użytkownika. Jest to przydatne, ponieważ znalazłem kilka fałszywych alarmów. Istnieją miliony aplikacji i żaden program nie zgłosi ich wszystkich poprawnie. Sprawdź to i zgłoś fałszywe alarmy, aby zapewnić lepszą bazę danych.

1626367046 450 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Podczas zgłaszania fałszywych alarmów pojawia się kolejny ekran z wykryciami. Wypełnij dane kontaktowe, jeśli chcesz i napisz krótki opis, dlaczego wykrycie jest fałszywe, a następnie wyślij je.

1626367046 614 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Jeśli spojrzysz na sesję Ochrony Internetu, możesz zobaczyć ten ekran powiadomienia. Pamiętaj, że wybraliśmy opcję nieinstalowania internetowego paska narzędzi, a pliki cookie nie będą skanowane.

ostrzeżenie o zabezpieczeniach internetowych


Istnieje przyjemna możliwość śledzenia wszystkich skanów, kopiując wyniki do schowka i przeszłość do dokumentacji. Jest to niezwykle przydatne, jeśli komputer otrzymuje wiele wystąpień oprogramowania szpiegującego.

txt raportu skanowania

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że Spyware Terminator zawiera świetne Centrum pomocy i wsparcia.

1626367046 253 Bezpieczne przetwarzanie Znajdz i wyeliminuj oprogramowanie szpiegujace za pomoca programu

Nasza seria dobiega końca, a nasze wnioski i najlepsze wskazówki dotyczące bezpiecznego przetwarzania opublikujemy w nadchodzącym artykule.

Pobierz Spyware Terminator dla XP i Vista

Czy ten post był pomocny?