Skip to content

Bezprzewodowo synchronizuj / udostępniaj swoją kolekcję muzyki z dowolnym telefonem komórkowym

22 de lipiec de 2021
sshot 2010 09 30 1 03 12 10

Masz telefon iPhone lub telefon z systemem Android oraz kolekcję muzyki, która jest zbyt duża, aby zsynchronizować się z nią? Chcesz udostępnić swoją bibliotekę znajomym? Oto jak zsynchronizować swoją bibliotekę ze smartfonem przez Internet lub przesyłać strumieniowo w dowolnej przeglądarce.

Jak to osiągniemy

Poddźwiękowy to potężne, małe, wieloplatformowe rozwiązanie tych problemów i nie tylko — jest to streamer multimediów typu open source, oparty zarówno na Javie, jak i darowiznach, więc jest to rozwiązanie wieloplatformowe, które jest bezpłatne do podstawowego użytku z wykorzystaniem interfejsu internetowego.

Uwaga: W tym przewodniku zaprezentujemy dwóch klientów mobilnych korzystających z interfejsu Subsonic API, który NIE jest darmowy. Otrzymasz 30-dniowe okno na wypróbowanie konfiguracji, po czym będziesz musiał dokonać darowizny w wysokości co najmniej 10 EUR, co da ci dostęp do wszystkich klientów, w tym klienta Adobe AIR, oraz kilka bonusów, jak usunięcie reklamy z interfejsu internetowego, bezpłatne przyszłe aktualizacje i twojanazwa.subsonic.org adres serwera. Jeśli zdecydujesz się nie przekazywać darowizny, możesz nadal korzystać z klienta internetowego bez dodatkowych kosztów. Więcej szczegółów na Strona aplikacji poddźwiękowych.

Zainstaluj poddźwiękowe

Udaj się do ich strona pobierania i pobierz instalator za darmo. Kliknij dwukrotnie plik, a Subsonic zostanie zainstalowany jako usługa, która automatycznie uruchomi się z systemem Windows. Uwaga: Chociaż instalacja Subsonic w systemie Mac OS X i Linux jest również stosunkowo szybka i łatwa, uzyskanie obsługi transkodowania wymaga nieco więcej wysiłku. Koniecznie sprawdź Instrukcje Instalacji.

Po zainstalowaniu Subsonic otwórz przeglądarkę i skieruj ją na http://hostlokalny/. Pod loginem zobaczysz komunikat ostrzegawczy, który podaje domyślną nazwę użytkownika i hasło oraz przypomina o ich zmianie zaraz po zalogowaniu.

Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem


Po zalogowaniu pierwszą rzeczą, którą zobaczysz w środkowym okienku, jest monit: zmień hasło administratora, więc kliknijmy ten link.

1626947666 411 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Śmiało i zmień hasło. Upewnij się, że jest silny!

1626947666 695 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Dodaj muzykę do swojej biblioteki

Subsonic organizuje Twoją muzykę według folderów i przyjmuje następującą strukturę katalogów:

WykonawcaAlbumUtwór

Oznacza to, że gdy będziesz przeglądać swoją kolekcję, zostanie Ci ona zaprezentowana w ten sposób. Nie powinno to stanowić problemu dla osób, które mają zorganizowaną bibliotekę muzyczną i jest w rzeczywistości idealne dla osób, które mają eklektyczne konwencje zarządzania i nazewnictwa (albumy kompilacyjne, ktokolwiek?). Subsonic odczytuje jednak tagi ID3 w celach wyszukiwania, więc nadal możesz rozróżniać i znajdować utwory w ten sposób.

Kliknij Ustawienia na górnym pasku, a następnie kliknij Foldery muzyczne.

1626947666 305 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Dodatkowa konfiguracja

Teraz, gdy dodaliśmy muzykę do biblioteki, przyjrzyjmy się kilku innym opcjom, które możemy dostosować.


Najpierw zmieńmy opcje wyświetlania. Kliknij Ustawienia w górnym okienku, a następnie kliknij Osobisty.

1626947666 259 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Tutaj możesz zmienić domyślny język, motyw interfejsu internetowego oraz opcje widoczne podczas przeglądania biblioteki.

Następnie kliknij Użytkownicy połączyć.

1626947666 930 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Tutaj możesz tworzyć i edytować opcje dla użytkowników. Zwróć uwagę, jak zmieniłem maksymalny bitrate dla kogoś, kto nie jest w mojej sieci.

Przyjrzyjmy się teraz Sieć opcje.

1626947667 855 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Upewnij się, że Subsonic automatycznie skonfiguruje przekierowanie portów na routerze, ponieważ w ten sposób będziesz mógł uzyskać dostęp spoza sieci. Jeśli przekazałeś darowiznę na projekt Subsonic, możesz również umieścić swoją nazwę użytkownika dla niestandardowego adresu URL, co przyda się podczas konfigurowania klienta telefonu komórkowego.

Na koniec kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Subsonic w zasobniku systemowym i przejdź do Poddźwiękowy panel sterowania.

1626947667 316 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Na Ustawienia Możesz zmienić numer portu, jeśli chcesz, lub możesz zmienić górny limit pamięci, co jest przydatne, jeśli dodałeś wielu użytkowników lub masz tak dużą bibliotekę.

1626947667 204 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem


Ogólnie istnieje wiele opcji. Możesz dodawać i zarządzać podcastami (które możesz następnie przesyłać strumieniowo), konfigurować funkcje transkodowania dla określonych typów plików i dla określonych użytkowników, a także dodawać internetowe stacje radiowe. To, w połączeniu z możliwością obsługi wielu platform i łatwością konserwacji – ustaw i zapomnij – sprawia, że ​​jest to bardzo przydatny system sam w sobie.

Korzystanie z klientów iPhone

Istnieje świetny klient iPhone’a o nazwie iSub i jest dostępny w sklep z aplikacjami za 4,99 USD. Wydaje się, że obejmuje to bezpłatne aktualizacje.

iSub umożliwia skonfigurowanie rozmiaru pamięci podręcznej, dzięki czemu można przechowywać utwory w pamięci podręcznej na iPhonie przez czas nieokreślony. Możesz ręcznie buforować poszczególne utwory, albumy, a nawet listy odtwarzania. Najważniejsze jest to, jak działa z usuwaniem: możesz ustawić iSub, aby automatycznie usuwał utwory według najstarszego bufora lub najstarszego odtwarzanego. Dzięki temu możesz odtwarzać utwory tak, jak chcesz, a nowe utwory będą automatycznie buforowane, zastępując starsze utwory, których nie słuchałeś. Zasadniczo jest to inteligentna, automatyczna funkcja synchronizacji, która działa w locie, gdziekolwiek jesteś.

Oto kilka zrzutów ekranu okienek ustawień dla iSub (kliknij, aby powiększyć):

1626947667 419 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947667 14 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947667 299 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

W pierwszym okienku ustawień wprowadź lokalizację swojego serwera. Jeśli zamierzasz synchronizować się z wnętrza serwera, możesz wprowadzić swój adres IP, ale jeśli chcesz mieć swobodę korzystania z niego z dowolnego miejsca, musisz mieć albo nazwę domeny dla swojego komputera, albo możesz wykorzystaj niestandardowy adres internetowy, który otrzymasz, przekazując darowiznę na rzecz Subsonic. Będziesz wtedy mógł wprowadzić twojanazwaużytkownika.subsonic.org jako nazwa serwera. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło skonfigurowane dla serwera Subsonic.

Zanotuj „Włącz buforowanie utworów”. Opcje „Automatycznie buforuj następny utwór”, „Maksymalny rozmiar pamięci podręcznej” i „Automatycznie usuwaj stare utwory”, ponieważ zapewnią one funkcję synchronizacji na iPhonie. Możesz także skonfigurować różne szybkości transmisji dla buforowania z Wi-Fi i 3G. Następnie możesz zacząć odtwarzać utwory, tworzyć listy odtwarzania i tak dalej. Możesz przesuwać palcem od lewej do prawej na utworze, albumie lub wykonawcy, aby umieścić utwory w kolejce do listy odtwarzania lub je buforować.


Oto kilka zrzutów ekranu interfejsu użytkownika (kliknij, aby powiększyć):

1626947667 81 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 677 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 687 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 935 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 932 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Tak, musisz zapłacić za aplikację i tak, niezależnie od tego musisz przekazać darowiznę na projekt Subsonic, ale jest to zdecydowanie jedna z najpotężniejszych opcji przesyłania strumieniowego dostępnych dla iPhone’a i jest pod tym względem wyjątkowa umożliwia lokalne buforowanie i automatyczne usuwanie. Jest to również jeden z niewielu, który jest utrzymywany dla Linuksa, Unixa i Solarisa.

Korzystanie z klienta Android

Klient na Androida można pobrać bezpośrednio z Marketplace i w przeciwieństwie do klienta na iPhone’a jest wolny sama w sobie. Po raz kolejny, aby skorzystać z klienta po upływie 30-dniowego limitu, będziesz musiał wpłacić darowiznę na projekt.

Aplikacja na Androida jest bardzo podobna do aplikacji na iPhone’a. Możesz ręcznie buforować i usuwać utwory, możesz umieszczać je w kolejce na listach odtwarzania i możesz ustawić różne maksymalne szybkości transmisji bitów dla transkodowania przez Wi-Fi i 3G. Jedyną rzeczą, której brakuje aplikacji na Androida, jest funkcja automatycznego usuwania pamięci podręcznej, ale istnieje wiele funkcji, które czekają na dodanie, a aplikacja jest nadal w fazie rozwoju w momencie pisania.

Oto kilka zrzutów ekranu okienek ustawień (kliknij, aby powiększyć):

1626947668 655 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 665 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947668 155 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Po raz kolejny, gdy konfigurujesz domenę serwera, dotyczy to tej samej sytuacji. Możesz podłączyć swój adres IP do użytku w swojej sieci, ale aby w pełni wykorzystać jego potencjał, musisz mieć własną domenę, aby uzyskać dostęp do serwera Subsonic, lub musisz przekazać darowiznę na zdobądź własną niestandardową domenę subsonic.org.


Ogólnie rzecz biorąc, opcje są dość podobne do iSub, chociaż nie ma opcji „Automatycznie usuwaj utwory z pamięci podręcznej”. Po zapełnieniu pamięci podręcznej będziesz musiał ręcznie usunąć utwory, chociaż samo przesyłanie strumieniowe wydaje się działać dobrze bez robienia tego. Podobnie jak iSub, możesz zapewnić różne szybkości transmisji zarówno dla WiFi, jak i 3G.

Oto kilka zrzutów ekranu interfejsu użytkownika (kliknij, aby powiększyć):

1626947669 445 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947669 733 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947669 780 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947669 960 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić na Androidzie, jest korzystanie z interfejsu internetowego swojego serwera. Podczas testów zarówno HTC Incredible, jak i Droid X umożliwiały logowanie się przez przeglądarkę, kolejkowanie utworów, zapisywanie list odtwarzania i – co najważniejsze – odtwarzanie utworów za pomocą odtwarzacza multimedialnego z pamięcią flash. Jest to jeden ze sposobów korzystania z usługi bez konieczności wpłacania darowizny (chociaż nadal bardzo polecam).

1626947669 444 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem 1626947669 696 Bezprzewodowo synchronizuj udostepniaj swoja kolekcje muzyki z dowolnym telefonem

Firma Subsonic, podobnie jak jej klienci, jest w trakcie aktywnego rozwoju. W szczególności klient Androida potrzebuje trochę pracy, aby dogonić iSub. Ale o ile to jest warte, chociaż istnieje przyzwoita liczba dostępnych alternatyw (niektóre za darmo), nie spotkałem się jeszcze z rozwiązaniem, które działałoby tak elegancko. Zwłaszcza użytkownicy Linuksa mogą uznać tę aplikację za świetną aplikację, ponieważ istnieje kilka rozwiązań do strumieniowego przesyłania multimediów Uprość Media zamknąć.

Jak widać, przy odpowiedniej konfiguracji możesz mieć w miarę zautomatyzowany system synchronizacji telefonu komórkowego, a także dostęp do całej biblioteki muzycznej z dowolnego komputera. Możesz skonfigurować użytkowników, aby zezwolić innym osobom na udostępnianie Twojej biblioteki i możesz to zrobić niezależnie od tego, na jakiej platformie jesteś i gdzie się znajdujesz.

Czy ten post był pomocny?