Skip to content

Ceny kart graficznych NVIDIA i AMD wreszcie spadają

25 de styczeń de 2022
gpu hero 3

Jeśli ostatnio doświadczyłeś nieszczęść związanych z zakupami karty graficznej NVIDIA lub AMD, wkrótce poczujesz się trochę lepiej, ponieważ ceny detaliczne procesorów graficznych nieznacznie spadają. Nie sprzedają za sugerowaną cenę detaliczną, ale jesteśmy o krok bliżej.

Tom’s Hardware po raz pierwszy zauważył spadek ceny. Witryna internetowa odnotowuje ceny kart graficznych za pośrednictwem sprzedawców detalicznych i eBaya i stwierdziła, że ​​w ostatnich dniach ceny spadły z każdego procesora graficznego NVIDIA i AMD.

Według danych, NVIDIA RTX 3080 10 GB sprzedano dwa miesiące temu za około 1773 USD. Teraz ta sama karta kosztuje 1600 USD, co oznacza spadek o około 11%. To wciąż gigantyczny wzrost w porównaniu z pierwotną ceną premiery Founder’s Edition, którą NVIDIA sprzedała za 699 USD.

Co więcej, to tylko jedna karta. Wszystkie popularne procesory graficzne odnotowały ostatnio spadki od 5 do 10%, co wskazuje, że może to być trend cenowy. Prawdopodobnie minie dużo czasu, zanim będziemy w stanie zapłacić coś zbliżonego do sugerowanej ceny detalicznej za procesor graficzny AMD lub NVIDIA, ale przynajmniej wydaje się, że jest to krok we właściwym kierunku.

Jeśli chodzi o to, dlaczego ceny kart spadły, może to być poważna awaria kryptowaluty. Zmniejszony wolumen sprzedaży może być również oznaką, że ludzie rezygnują z prób kupowania kart przez skalpery i rezygnują z czekania. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak się to wszystko rozwinie, ale to zachęcający znak.

Czy ten post był pomocny?