Skip to content

ChatGPT ma teraz oficjalną aplikację na iPhone’a

18 de maj de 2023
52677235615 45c6d59232 o

Odkąd ChatGPT szturmem podbił świat, pojawiło się mnóstwo nieoficjalnych aplikacji mobilnych, z których część była jawnym oszustwem. OpenAI wydało teraz oficjalną aplikację na iPhone’a dla ChatGPT, z wersją na Androida w drodze.

OpenAI, firma rozwijająca ChatGPT, wydała dziś pierwszą oficjalną aplikację mobilną dla popularnego chatbota. Witryna jest już dostępna na urządzeniach mobilnych, ale aplikacja ma bardziej minimalistyczny wygląd i ulepszoną obsługę wprowadzania głosowego. W rzeczywistości może tak być zbyt minimalny, nawet w porównaniu z aplikacją Bing Chat.

ChatGPT na iPhone’a nie może wypowiadać odpowiedzi na głos (nawet jeśli pytanie zostało wypowiedziane do mikrofonu), nie obsługuje wtyczek i nie ma widżetów na ekranie głównym. OpenAI nie zbudował również układu iPada ani aplikacji towarzyszącej Apple Watch, ale jeśli otworzysz aplikację na iPadzie w Stage Manager, nie wygląda to okropnie.

OpenAI powiedział w poście na blogu: „Rozpoczynamy wdrażanie w Stanach Zjednoczonych i rozszerzymy je na dodatkowe kraje w nadchodzących tygodniach. Chętnie zobaczymy, jak korzystasz z aplikacji. Zbierając opinie użytkowników, jesteśmy zobowiązani do ciągłego ulepszania funkcji i bezpieczeństwa ChatGPT”.

Irytujące jest to, że nie ma jeszcze oficjalnej aplikacji na Androida — OpenAI mówi, że pojawi się „wkrótce”. Jeśli masz telefon Samsung Galaxy lub inne urządzenie z Androidem, zapisanie strony internetowej na ekranie głównym jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

Możesz pobrać aplikację ze sklepu App Store. Wymaga systemu iOS 16.1 lub nowszego.

Źródło: OpenAI

Czy ten post był pomocny?