Skip to content

Chcesz lepszego sterowania głosowego w Smarthome? Użyj grup

14 de lipiec de 2021
smart home

Jeśli Twój Google Home lub Amazon Echo ma problemy z kontrolowaniem wielu świateł lub urządzeń w pokoju, prawdopodobnie nie skonfigurowałeś poprawnie grup. Nadanie każdemu elementowi unikalnej nazwy, a następnie pogrupowanie tych elementów, usprawni działanie Asystenta głosowego.

Nazywanie urządzeń szybko staje się skomplikowane

Inteligentna żarówka to jedna z najbardziej naturalnych rzeczy, które można dodać do rozwijającego się inteligentnego domu. Potrzebujesz żarówek, a te są niezwykle łatwe w instalacji i nie wymagają okablowania z Twojej strony. Ale szybko napotkasz problem z asystentami głosowymi, takimi jak Google Home i Alexa: wszystko wymaga nazwy. W miarę dodawania innych typów urządzeń, takich jak inteligentne przełączniki lub inteligentne gniazda, nazwy te mnożą się i trudniej jest zapamiętać, co powiedzieć, kiedy.

Niestety Asystenci Głosowi tak naprawdę Cię nie rozumieją; słuchają tylko oczekiwanych poleceń. Więc jeśli natkniesz się na „włącz badanie… mam na myśli światło w oknie biura”, jest większa niż przyzwoita szansa, że ​​źle cię usłyszy i nie zrobi nic lub zrobi coś złego. Jeśli nazwy Twoich urządzeń nie są łatwe do zapamiętania, często napotykasz ten problem. Ale wymyślenie wielu różnych łatwych do zapamiętania nazw jest trudne, więc lepiej zamiast tego pogrupuj swoje urządzenia.

Nazywanie grup zmniejsza komplikacje związane z nazwami urządzeń

Asystenci głosowi wciąż nie są tak inteligentni, jak powinni. Im mniej „myślenia” sprawisz, że Twój asystent głosowy będzie robił, tym lepiej. Grupy zapewniają wygodny skrót zarówno dla Ciebie, jak i dla asystenta głosowego.

Gdy grupujesz urządzenia, nazwy poszczególnych urządzeń mają mniejsze znaczenie. Możesz nazwać je Study1, Study2 i Study3 – lub możesz nazwać je Window Light, Wall Light i Ceiling Light, jeśli wolisz – ale rzadko będziesz ich używać. Zamiast tego będziesz używać nazwy grupy, gdy będziesz rozmawiać z Alexą i Google Home, mówiąc coś w stylu „Alexa, wyłącz światła do nauki”. Jeśli wszystkie trzy światła znajdują się w grupie o nazwie badanie, spowoduje to wyłączenie wszystkich świateł w tej grupie. Pomoże to również uniknąć nieporozumień, jeśli nazwałeś badanie inteligentnego światła i badanie inteligentnego gniazdka (ale powinieneś tego unikać).


Co więcej, jeśli powiążesz urządzenie z asystentem głosowym w pokoju z tą grupą, możesz powiedzieć „wyłącz światła”, a będzie wiedział, które światła wyłączyć na podstawie tego powiązania. To znaczy, jeśli nazwiesz grupę. Nadal możesz chcieć wybrać unikalne nazwy dla urządzeń na podstawie ich lokalizacji w pomieszczeniu, więc jeśli kiedykolwiek zechcesz sterować tylko jednym urządzeniem, zapamiętanie nazwy będzie łatwiejsze.

Zalecamy tworzenie grup, nawet jeśli masz tylko jedno urządzenie, które chcesz umieścić w tej grupie. Powodem tego jest to, że w przyszłości możesz dodać więcej urządzeń do grupy, a zmiana własnego nawyku do tego, co mówisz, może być trudna.

Jak skonfigurować grupy dla Amazon Alexa

Omówiliśmy już wcześniej tworzenie grup w Alexie, ale jest to dość prosty proces. Wystarczy dotknąć przycisku urządzeń u dołu aplikacji Alexa, a następnie dotknąć istniejącej grupy lub dotknąć znaku plus w prawym górnym rogu, a następnie „Dodaj grupę”, aby utworzyć nową grupę. Następnie dotknij urządzeń, które chcesz dodać do grupy.

1626260260 879 Chcesz lepszego sterowania glosowego w Smarthome Uzyj grup

Jak skonfigurować grupy za pomocą Asystenta Google

Jeśli wcześniej nie podłączałeś urządzeń inteligentnych, zacznij od tego. Po dodaniu urządzenia Google poprosi Cię o powiązanie z pokojem i najlepiej to zrobić. Dotyczy to również Twoich Google Homes. Ale jeśli już dodałeś inteligentne światła i nie połączyłeś się z nimi w pokoju, przewiń w dół i dotknij urządzenia, aby powiązać je z pokojem.

Aplikacja Google Assistant pokazująca nieprzypisane urządzenia, urządzenie Magic Mirror ma wokół siebie czerwoną ramkę

Jeśli chcesz łatwiej sterować oświetleniem w pokoju, dodaj do pokoju również urządzenie Google Home.

To wszystko, o ile masz jasno nazwane grupy (i pamiętaj, że Google nazywa je „pokojami”, ale działają tak samo), będziesz miał znacznie łatwiejszy czas, używając właściwego polecenia. Zmniejszysz również zmienne, z których musi się liczyć Twój asystent głosowy. Wykonanie tych dodatkowych kroków może wymagać więcej pracy, ale na dłuższą metę sprawią, że korzystanie z inteligentnego domu będzie przyjemniejsze.

Czy ten post był pomocny?