Skip to content

Chrome to Ditch Tryb oszczędzania danych na urządzeniu mobilnym — recenzja Geek

28 de luty de 2022
0bb2a580 1024x576 1

Teraz, gdy dane mobilne są stosunkowo tanie, bardzo niewiele osób korzysta z aplikacji do oszczędzania danych, które były tak popularne w 2010 roku. Dlatego 29 marca Google wyłączy tryb Lite Chrome, wcześniej nazywany trybem oszczędzania danych.

Wiadomości pochodzą z posta w Pomocy Google ze wszystkich miejsc. W nim menedżer wsparcia Chrome wyjaśnia, że ​​tryb Chrome Lite umrze 29 marca wraz z wersją mobilną Chrome w wersji 100.

W ostatnich latach w wielu krajach zaobserwowaliśmy spadek kosztów komórkowej transmisji danych, a do Chrome wprowadziliśmy wiele ulepszeń, aby jeszcze bardziej zminimalizować zużycie danych i usprawnić ładowanie stron internetowych. Mimo że wersja uproszczona jest wycofywana, nadal staramy się, aby Chrome zapewniał szybkie ładowanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych.

Jak zauważył Craig (menedżer wsparcia), Chrome nadal korzysta z funkcji oszczędzania danych bez trybu uproszczonego. Google będzie nadal minimalizować wykorzystanie danych w aplikacji bez szkody dla przeglądania użytkowników.

Wiadomość o śmierci Chrome Lite Mode może być dla niektórych rozczarowaniem, co jest zrozumiałe. Ale Google nadal oferuje wersje Lite swoich aplikacji. Te aplikacje Lite są przeznaczone dla systemu operacyjnego Android Go o niskim poborze mocy, który jest popularny w regionach, w których dane mobilne są droższe.

Pamiętaj, że tryb Lite to funkcja po stronie serwera. Po wycofaniu nie będzie działać w żadnej wersji aplikacji Chrome na Androida.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?