Skip to content

Chromebooki mają nową aplikację do nagrywania ekranu

8 de czerwiec de 2022
chromebook screencast

Na Chromebooku można już nagrywać ekran, ale wbudowany rejestrator ekranu jest dość prosty. Firma Google wydała teraz ulepszoną nagrywarkę, którą możesz wypróbować na swoim Chromebooku.

Screencast to nowy rejestrator ekranu dla systemu operacyjnego Chrome, oferujący więcej opcji i funkcji niż wbudowana nagrywarka, która jest dostępna od jakiegoś czasu. W prawym dolnym rogu nagrania pojawia się obraz z kamery, na którym widać Twoją twarz i głos, a podczas nagrywania możesz rysować na ekranie. Po zakończeniu nagrywania Screencast transkrybuje Twoje słowa na tekst i może przesłać plik na Dysk Google w celu łatwego udostępniania.

  • Nowa aplikacja jest przeznaczona głównie jako narzędzie do prezentacji do użytku w szkołach, ale może się przydać również w innych przypadkach użycia. Na przykład możesz zrobić nagranie, aby pokazać przyjacielowi lub członkowi rodziny, jak wykonać określone zadanie na swoim komputerze, lub użyć go do stworzenia przewodnika technicznego do publikacji w YouTube i innych witrynach.

    Możesz wypróbować Screencast, aktualizując Chromebooka do Chrome OS 103, który jest obecnie wdrażany we wszystkich (obsługiwanych) modelach. Możesz także po prostu nadal korzystać z wbudowanego rejestratora ekranu, który jest dostępny z panelu szybkich ustawień.

    Źródło: Google

    Czy ten post był pomocny?