Skip to content

Chromecast z Google TV wreszcie doczekał się aktualizacji – Recenzja Geek

11 de lipiec de 2022
bb71de9e

Chromecast z Google TV z pilotem

Po bardzo długim oczekiwaniu Chromecast z Google TV otrzyma pierwszą aktualizację oprogramowania układowego w 2022 roku. Użytkownicy powinni zobaczyć powiadomienie o aktualizacji (wersja QTS1.220504.008), które zawiera kilka drobnych poprawek i ulepszeń.

Oto poprawki zawarte w tej aktualizacji, według Google:

  • Poprawka bezpieczeństwa zaktualizowana do maja 2022 r.
  • Ulepszenia platformy ułatwiające aplikacjom odtwarzanie wideo 4K HDR i wideo DRM
  • Ulepszenia Wi-Fi i Bluetooth
  • Dodatkowe poprawki błędów i ulepszenia wydajności

Chociaż nie jest to aktualizacja Androida 12, na którą liczyli niektórzy użytkownicy, toczy zaktualizuj Chromecasta z przestarzałej poprawki zabezpieczeń z października 2021 r. i zawiera nowe oprogramowanie układowe pilota Chromecasta. Powinno to również rozwiązać niektóre typowe błędy, zwłaszcza te związane z przesyłaniem strumieniowym 4K HDR.

Nie znamy pełnego zakresu tej aktualizacji oprogramowania układowego, ponieważ Google nie omawiał jej w żadnych postach na blogu ani na stronach pomocy technicznej. W chwili pisania tego tekstu dziennik zmian oprogramowania sprzętowego Chromecasta nie wspomina o tej aktualizacji.

Powinienem zauważyć, że Chromcast z Google TV otrzymał kilka nowych funkcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w tym profile użytkowników. Ale ta nowa aktualizacja oprogramowania wydaje się próbą naprawienia błędów, które są najczęstszą skargą wśród użytkowników Chromecasta.

Twój Chromecast powinien aktualizować się automatycznie lub wyświetlać powiadomienie z prośbą o aktualizację. Jeśli nie, kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu i przejdź do „Ustawienia”. Otwórz menu „System”, przejdź do „Informacje” i wybierz „Aktualizacja systemu”.

Źródło: r/Chromecast

Czy ten post był pomocny?