Skip to content

Chroń się przed najnowszą dziurą w zabezpieczeniach Internet Explorera

21 de lipiec de 2021
1626850694 image2

Wygląda na to, że często słyszysz słowa „IE Security Hole”, prawda? Teraz jest kolejna dziura w zabezpieczeniach, a złośliwa witryna może go użyć w celu uzyskania dostępu do Twoich plików — to nie jest dobra rzecz, ale oto kilka krótkich wskazówek, jak się zabezpieczyć.

Należy pamiętać, że są to wszystkie obejścia i nie rozwiązują faktycznej luki w zabezpieczeniach. Te wskazówki są jednak pomocne w przypadku każdej luki w zabezpieczeniach IE.

Upewnij się, że masz włączony tryb chroniony

Podobnie jak w przypadku większości luk w zabezpieczeniach IE, jeśli korzystasz z systemu Windows 7 lub Vista, powinieneś włączyć tryb chroniony, który uruchamia Internet Explorer w czymś podobnym do piaskownicy – w zasadzie chroni cię trochę bardziej przed złośliwymi stronami internetowymi (choć nie całkowicie) .

Po prostu przejdź do opcji internetowych -> zakładka Bezpieczeństwo i kliknij pole wyboru.

Ustaw kontrolki ActiveX na Zawsze monituj (lub wyłącz je)

Jeśli po prostu przeciągniesz suwak na powyższym zrzucie ekranu na Wysoki, wyłączysz automatyczne uruchamianie kontrolek ActiveX.

1626850693 742 Chron sie przed najnowsza dziura w zabezpieczeniach Internet


Niefortunnym skutkiem ubocznym tego jest to, że będziesz częściej otrzymywać monity podczas odwiedzania witryn korzystających z formantów ActiveX. Firma Microsoft zaleca dodanie witryn, którym naprawdę ufasz, do listy zaufanych witryn… prawdopodobnie będziesz musiał jednak odznaczyć pole wyboru „Wymagaj https” na dole.

Aby dodać witrynę do swoich Zaufanych witryn, kliknij ikonę Zaufane witryny pokazaną na powyższym obrazku, a następnie kliknij przycisk Witryny, wpisz adres URL witryny i kliknij przyciski Dodaj. Najwyraźniej trudno jest zarobić na zaufanie…

1626850693 566 Chron sie przed najnowsza dziura w zabezpieczeniach Internet

Dodatkowo: Wyłącz niepotrzebne wtyczki

Otwórz Narzędzia -> Zarządzaj dodatkami z menu IE, a następnie zmień menu rozwijane „Pokaż”, aby powiedzieć „Wszystkie dodatki”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich bieżących dodatków, które są włączone, abyśmy mogli zacząć wyłączać różne rzeczy.

1626850693 212 Chron sie przed najnowsza dziura w zabezpieczeniach Internet

W tym momencie będziesz mieć ogromną listę dodatków i możesz zacząć je wyłączać, klikając je, a następnie klikając Wyłącz. Ważna uwaga: Adobe Reader wydaje się mieć jedną lukę w zabezpieczeniach po drugiej i jeśli tak naprawdę nie potrzebujesz Javy, powinieneś się jej pozbyć.

1626850693 666 Chron sie przed najnowsza dziura w zabezpieczeniach Internet

Moją ogólną zasadą jest wyłączenie wszystkiego, czego nie potrzebuję (lub po prostu wszystkiego), a następnie włączanie dodatków tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebuję. Bonus: Wyłączenie dodatków to najszybszy sposób na szybsze działanie IE.

Użyj Microsoft FixIt, aby rozwiązać problem

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie Microsoft wymyślił w niedawnej przeszłości, jest funkcja „Napraw to” na ich stronie pomocy technicznej – w przypadku wielu problemów możesz po prostu uruchomić narzędzie stworzone przez Microsoft, które rozwiąże Twój problem właśnie tam.


W takim przypadku możesz użyć opcji Napraw, aby włączyć Blokada protokołu sieciowego. Wystarczy kliknąć poniższy obrazek, aby przejść do witryny Microsoft:

1626850693 195 Chron sie przed najnowsza dziura w zabezpieczeniach Internet

Użyj Microsoft Fix it, aby rozwiązać ostatnią lukę w zabezpieczeniach

Przeczytaj więcej informacji o najnowszej dziurze w zabezpieczeniach (stan na 4 lutego 2010 r.)

Czy ten post był pomocny?