Skip to content

Co jest oznaczone na niebiesko i dlaczego działa na moim Macu?

26 de lipiec de 2021
blued featured

Przeglądasz Monitor aktywności, gdy zauważysz proces zwany blued. Czy powinieneś się martwić, że to działa? Nie: to proces, który zasila Bluetooth na Twoim Macu.

Ten artykuł jest częścią naszej bieżącej serii wyjaśniającej różne procesy występujące w Monitorze aktywności, takie jak kernel_task, hidd, mdsworker, installd, WindowServer i wiele innych. Nie wiesz, co to za usługi? Lepiej zacznij czytać!

Żeby było jasne: niebieski jest nie związane z chińską aplikacją randkową dla gejów Blued (tak, badanie tego artykułu było bardzo mylące). Blued to raczej demon macOS lub proces w tle, który obsługuje połączenia Bluetooth na komputerze Mac. Cytując niebieską stronę podręcznika:

The Bluetooth daemon handles SDP transactions, link key management, and incoming connection acceptance.

Podsumowując: za każdym razem, gdy podłączasz głośnik, mysz, klawiaturę, a nawet telefon z Androidem do komputera Mac, blued sprawia, że ​​wszystko dzieje się za kulisami.

W większości przypadków blued nie zajmuje dużo zasobów systemowych. Jeśli widzisz trwałe dwucyfrowe użycie procesora, prawdopodobnie coś jest nie tak. Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie Bluetooth i spróbuj wyłączyć urządzenia pojedynczo, klikając „X” obok jego nazwy.

Co jest oznaczone na niebiesko i dlaczego dziala na moim


Jeśli zużycie zasobów spadnie po odłączeniu określonego urządzenia, wystąpił problem. Google, aby sprawdzić, czy ktoś inny ma ten problem z Twoim konkretnym urządzeniem, i rozważ również sprawdzenie, czy są dostępne aktualizacje sterowników.

Jeśli w ogóle nie korzystasz z Bluetooth, włączenie Bluetooth za pomocą przycisku „Wyłącz Bluetooth” prawie przestanie korzystać z jakichkolwiek zasobów systemowych.

Jeśli to nie pomoże, rozważ zresetowanie pamięci NVRAM. Jeśli to nie pomoże, zresetowanie SMC jest dobrą ostatecznością. Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz skonsultować się z ekspertami w lokalnym sklepie Apple Store lub dowolnym autoryzowanym warsztacie Apple.

Kredyt zdjęciowy: Jan-Willem Ponowne wykorzystanie

Czy ten post był pomocny?